Смілянське лісництво здобуло звання кращого на Всеукраїнськоу конкурсі

Смілянське лісництво ДП «Смілянське лісове господарство» Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства – переможець  конкурсу Товариства лісівників України на краще лісництво.

Мета конкурсу, що проводився, – розвиток і підтримка творчої ініціативи працівників державних лісогосподарських підприємств, спрямованої на збереження, розширене відтворення, покращення стану лісів, ефективне виконання функцій покладених на лісництво, як структурний підрозділ державного лісогосподарського підприємства.

Днями були оголошені результати конкурсу Товариства лісівників України на краще лісництво за результатами роботи у 2017 – 2018 роках. Відповідно до положення  про щорічний конкурс Товариства лісівників України на краще лісництво  на другий  етап конкурсу за підсумками роботи лісництв у 2017 – 2018 роках  від  Волинської, Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської та Чернівецької обласних рад Товариства лісівників України було подано 11 лісництв лісогосподарських підприємств.

Конкурсна комісія розглянула отримані матеріали і  визначила  переможців:
Перше місце – Смілянське лісництво ДП «Смілянське лісове господарство» Черкаського ОУЛМГ;

Друге місце – Оникіївське лісництво ДП «Оникіївське лісове господарство» Кіровоградського ОУЛМГ;

Третє місце – Литовське лісництво ДП «Тростянецьке лісове господарство» Сумського ОУЛМГ. Четверте (заохочувальне) місце – поділили між собою Білківське лісництво ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Житомирського ОУЛМГ та Віньковецьке лісництво ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» Хмельницького ОУЛМГ.

Лісництва-переможці нагородять дипломами та грошовими винагородами. Смілянське лісництво за перше місце отримає 60 тис.грн. Кошти, згідно Стутуту Товариства лісівників України, лісництвом можуть бути витрачені на розвиток виробництва, поліпшення матеріально-технічної бази та вдосконалення еколого-просвітницької роботи.

61881606_2348967005141782_2566627569386389504_nДовідково:

Смілянське лісництво входить в структуру Державного підприємства «Смілянське лісове господарство» (директор – Сегеда Юрій Юрійович). Лісові насадження розташовані в адмінмежах Констянтинівської сільської ради та Балаклеївської сільської ОТГ. Контора лісництва знаходиться в селі Балаклея Смілянського району Черкаської області, на відстані 8 км від контори лісгоспу. Загальна площа лісництва 4248,6  га. в.т.ч вкрита лісом площа –  3775 га. Територія лісництва складається із 5  майстерських обходів. Кількість лісової охорони становить 12 осіб. Лісничий – Островський Олексій Олександрович.

У держлісфонді переважають дубові ліси, найбільш поширеними  породами є  дуб звичайний, ясен звичайний, граб звичайний, липа дрібнолиста.

На території лісництва розташований  декоративний розсадник площею 0,5 га на якому щорічно вирощується близько 3340 шт. рідкісних видів дерев та кущів.  В теплиці кожного року  проводиться зелене живцювання близько 50 видів  декоративних рослин  обсягом 12 тисяч штук. (Сосна Джефрі “Joppi”,  Сосна чорна “Pyramidalis”,  Ялиця корейська “Ice Breaker’”, Туєвик долотовидний “Hondai”, Кипарисовик Лавсона “Pygmaea Argentea”, Туя західна “Little Gem”). Для реалізації декоративних порід і новорічних ялинок на території контори лісництва створено в 2018 році виставковий центр з продажу декоративних саджанців, для покращення обслуговування населення був встановлений банківський термінал.

У  Смілянському лісництві діє лісова пожежна станція. У 2018 році було придбано автомобіль з пожежним модулем, що дало змогу оперативно реагувати  на лісові пожежі не тільки на території даного підрозділу, але й у сусідніх лісництвах. Кожний рік лісництво поновлює близько 30 км мінералізованих смуг.

Площа насаджень природно-заповідного фонду лісництва складає 1101,9 га. На базі Смілянського лісництва з 2006 року діє шкільне лісництво яке налічує 39 учнів.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *