Смілянська міська влада надала гарантійного листа, в якому зобов’язалася погасити борг за спожиту електроенергію

У середу, 12 вересня відбулася робоча зустріч голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Олега Самчука з міським головою Сміли Олексієм Цибко, начальником управління ЖКГ Сергієм Чередніченко та керівником КП “ВодГео” Володимиром Овсійчуком щодо врегулювання боргового питання КП “ВодГео” перед ПАТ “Черкасиобленерго”, інформує Дзвін.

Нині борг смілянського водоканалу перед енергопостачальною компанією перевищує 5,2 млн грн. Представники смілянської міської влади надали гарантійного листа в якому зобов’язалися погасити борг за спожиту електроенергію КП “ВодГео” на умовах реструктуризації, що складає 200 000 гривень на місяць та сплачувати в повному обсязі за поточне споживання електричної енергії.

– Ми пішли на зустріч керівництву Сміли. Пропозиція міського голови полягала у тому, щоб переглянути умови реструктуризації боргу, бо місто не може платити 390 тисяч гривень на місяць. Натомість, “місто” готове сплачувати по 200 тисяч гривень щомісяця та своєчасно розраховуватись за поточне використання електроенергії. Це точно такі ж умови, як для Умані, Тального, Канева, тобто інших міст, чиї водопостачальні підприємства заборгували Товариству великі суми коштів за спожиту електроенергію. Переконаний, що всі повинні бути в однакових умовах. У питаннях надання розстрочки тим суб’єктам господарювання, які цього просять, ми завжди йдемо на зустріч. Адже, тільки компромісні рішення здатні вивести з тієї чи іншої ситуації. Ми теж проти того, щоб населення багатотисячних міст страждало, – підкреслив голова правління ПАТ “Черкасиобленерго” Олег Самчук.

ПАТ “Черкасиобленерго” надає чи обмежує послуги в рамках чинного законодавства. Нині,  як не прикро, найбільшими боржниками Товариства є комунальні підприємства від яких напряму залежить комфортне життя мешканців області та стабільне функціонування об’єктів соціального значення. Керівництво ПАТ “Черкасиобленерго” з розумінням ставиться до складнощів інших підприємств, але в той же час наше Товариство має вести господарську діяльність та своєчасно виконувати свої забов’язання перед ДП “Енергоринок”.

– Наше Товариство має зобов’язання перед ДП “Енергоринок”,  введені щодобові відрахування 4,1 млн грн, щомісячно сплачуємо 35 млн грн по реструктуризації боргу, а також ми оплачуємо 100% за поточну куповану електроенергію.  Невиконання цих умов призведе до кризової ситуації у Товаристві, як наслідок, до енергетичного колапсу в області. Ми не можемо за свій рахунок кредитувати інші підприємства і робити наших працівників заручниками ситуації. Ми маємо виконувати умови Колективного договору та вчасно сплачувати заробітну плату, забезпечувати робітників спецодягом, паливно-мастильними та ремонтними матеріалами. Також, нам потрібно проводити ремонти та розчистки повітряних ліній, оновлювати матеріально-технічну базу, активно готуватися до осінньо-зимового періоду.  Наш колектив більше року відстоює своє Товариство, працівники відвідують судові засідання, проводять мирні акції протесту та докладають всіх можливих зусиль для збереження  підприємства та забезпечення його стабільної роботи. Тож, якщо у ваших комунальних підприємств є заборгованість через різницю в тарифах, чи з інших причин, ви теж маєте діяти і шукати шляхи вирішення своїх проблем, звертатися до органів місцевого самоврядування та вищих органів державної влади. А ми, в свою чергу, завжди готові йти на зустріч, – наголосив голова правління Олег Самчук.

Тому, окремо просимо підприємства сфери житлово-комунального господарства вжити всіх можливих заходів щодо оплати спожитої електричної енергії та, у разі потреби, звертатися до своїх міських та районних рад, місцевих органів самоврядування щодо виділення коштів для погашення заборгованості.

Фото Дзвін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *