Смілянські гімназисти зняли історико-краєзнавчий фільм «Принцеса»

Відбувся прем’єрний показ 10-хвилинного телевізійного фільму «Принцеса», знятого вихованцями гімназійного творчого об’єднання «ІДЕЯ».

В основі фільму – бажання кожної дівчинки відчути себе справжньою Принцесою та історична паралель, пов’язана з долею доньки молдовського господаря Василя Лупула Розанди, яку силоміць видали заміж за сина гетьмана Богдана Хмельницького Тимоша, аби зміцнити статус Української козацької держави – Гетьманщини, — повідомляють у Прес-центрі гімназії, — передає Сміла.city.

Гімназисти дослідили, що Розанда – єдина принцеса, ім’я якої пов’язано зі Смілою. Не існує достовірних фактів про її перебування у місті, але на момент одруження Тимоша Хмельницького тут знаходився його двір, було утворено сотню і діяв свій уряд.

Знімальна група побувала у гетьманській резиденції у Чигирині, в Хотинській і Кам’янець-Подільській фортецях, які згадуються в історичних джерелах з ім’ям Розанди Лупул-Хмельницької.

Головна героїня фільму — сучасна дівчинка Даринка намагається відчути і побачити те, що бачила і відчувала молдовська принцеса. Краса середньовічних замків, легенди, романтика пригод спонукають до мрій… Але, виявляється, відчути себе справжньою Принцесою можна від буденних речей. Це почуття внутрішнє: задоволення собою, світом і людьми, які оточують. Казка для Даринки здійснилася.

Фото http://smila.ua.city/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *