Смілянського ветерана, який дійшов до Берліна, привітали з 9 травня

У День пам’яті та примирення ветеран Другої світової війни полковник Федір Бех приймав вітання з нагоди відзначення 71-ї річниці з Дня перемоги над нацизмом, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

76 років тому, Федора Беха, уродженця Житомирщини, призвали в армію. У Виборгу під Ленінградом він вчився на танкіста. Тут двадцятирічного хлопця й застала війна. Звідти старшину Беха направили у розвідку.

– Захищав Москву, потім був Сталінград, Східна Прусія, взяття Берліна, – пригадує ветеран. – Воював на різних фронтах, в танкових, артилерійських військах. Закінчив війну в столиці Німеччини 9 травня.

За роки війни Федір Михайлович отримав два поранення. Однак і після завершення Другої світової ще служив у Радянській Армії, з лав якої звільнився у званні майора. Опісля він десять років працював головою колгоспу в Запоріжжі, п’ять років прокладав Байкало-Амурську магістраль. Незважаючи на свій поважний вік, полковнику Беху в серпні виповниться 96 років, він активний і старанний член Смілянської організації Всеукраїнського союзу радянських офіцерів. Регулярно відвідує збори, бере участь у святкових і масових заходах.

Загалом у полковника Федора Беха 25 нагород. Коли розпочалися події на Сході, він хотів йти добровольцем в АТО.

За мужність та патріотизм у роки Другої світової війни вручили ветеранові пам’ятну відзнаку «420 років з дня народження Гетьмана Богдана Зіновія Хмельницького».

Фото прес-служба Черкаської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *