Сьогодні має бути прийняте рішення по “Черкасиобленерго”

У Черкасах сьогодні знову мітингують працівники «Черкасиобленерго». Люди вимагають, щоб їм віддали заборговану зарплату за 4 місяці. Зі своєю бідою вони прийшли до облдержадміністрації.

Там їх зустрів заступник голови ОДА Сергій Овчаренко, – повідомляє “Вичерпно”.

За словами Овчаренка, за ініціативи голови ОДА минулого тижня відбулася нарада із заступником міністра і директором підприємства стосовно цього питання.

– Єдиний шлях — це зняти нульовий алгоритм, який зараз є. Тільки так можна буде виплатити зарплату, — зазначив він. — З фондом Держмайна ми домовилися, що на цей період буде визначена особа, яка буде підписантом на вашому підприємстві. Також ми домовилися з «Азотом» під протокол, що буде укладено договір реструктуризації щодо цього мільярдного боргу. Ця особа, яка буде визначена підписантом, матиме змогу в першу чергу підписувати документи по заробітній платі.

– Якби у мене була можливість підписати документи по заробітній платі, то я це зробив негайно, але у мене немає таких повноважень, — додав Овчаренко.

Натомість працівники обленерго наголосили, що ця ситуація, в тому числі й з ремонтами електроліній, триває вже декілька років. При цьому висловили думку,  що підприємство доводилося до банкрутства ще з 1996-го року, хоча саме по собі Черкасиобленерго не є банкрутом. За пані Кузьмінську ж зауважують, що вона на підприємстві з’являлася раз у місяць. «То що ж можна вирішувати з таким керівником», — обурювалися вони.

Сергій Овчаренко зазначив, що борг по «Азоту» у 1,6 млрд грн накопичувався не один рік, а протягом 4 років, та додав, що жодні документи за Кузьмінську підписуватися не будуть. Саме тому питанням номер один і було визначення людини, яка зможе підписувати документи, в тому числі й по зарплаті. До кінця дня має бути певна інформація про цій ситуації, —  пообіцяв заступник голови ОДА.

18308839_1149911001803876_105267678_n

– Сьогодні до вечора буде прийняте рішення, — сказав Овчаренко. — У мене в міністерстві було одне прохання — виплатіть заробітну плату і залиште кошти на ремонт. Це те, що я міг зробити на нашому рівні.

За його словами, сьогодні ввечері в Кабміні має бути визначений підписант, після чого буде підписаний договір по реструктуризації.

Працівники зауважують: вони розуміють, що обласна влада не може вирішити все сама, однак, за їх словами, їм не зрозуміло, чому вона раніше не реагувала на цю ситуацію, адже всі знали, що зарплата на підприємстві не виплачується з січня.

– Так, вона вирішиться через тиждень, через місяць, але щоб ви розуміли: у людей вже немає за що жити. Терпінню вже прийшов кінець. Просто натиснуть рубильник і все, — кажуть енергетики. — Нам немає що сказати людям, ми вже реально стримуємо їх. Люди вже вимагають відімкнення…

Працівники відзначають, що область «погасне» навіть не тому, що вони її відімкнуть, а тому, що вже закінчилися всі ресурси, немає за що робити ремонти. Одна з жінок навіть сказала, що 10 працівниць із маленькими дітьми від завтра почнуть голодувати.

– Немає в області тієї людини, яка б чітко гарантувала, що зарплата буде тоді то і тоді то, — наприкінці сказав Овчаренко на зауваження людей, що більшість працівників не цікавлять такі деталі, а їм потрібна конкретна дата видачі зарплати.

Фото http://vycherpno.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *