Солдатам платитимуть 25% надбавку за донорство

Міністр оборони України Степан Полторак дав вказівку виплачувати військовослужбовцям-донорам строкової службита курсантам військових навчальних закладів 25% від грошового утримання. Відповідне розпорядження надійшло 24 червня 2019 року, – повідомляє сайт Північ.

Утім, це не нововведення – така законодавча норма існує ще з 1995 року, коли 23 червня був підписаний Закон України «Про донорство крові та її компонентів». Саме відповідно до ст. 11 цього закону військовослужбовці строкової служби, курсанти з числа осіб, які не перебували на військовій службі до зарахування на навчання та курсанти з числа строковиків і контрактників мають право на 25% доплати протягом 6 місяців після факту донорства.

Міністр оборони України своїм розпорядженням наказав виплачувати доплату протягом 6 місяців після безоплатної здачі крові та її компонентів. Виплата має здійснюватися за місцем проходження військової служби.

Крім того, згадана стаття роз’яснює й інші пільги для донорів. Зокрема, це надання вихідних, харчування або грошова компенсація за нього та ін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *