Співфінансування черкаських ОСББ мають розглянути на сесії

12 мільйонів. Саме такою нині є потреба місцевих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на завершення ремонтних робіт. Втім, до бюджетних змін минулої пленарки це багатомільйонне питання не увійшло. Залишивши в безвиході місцеві ОСББ, які сподівались на співфінансування. Шукати розради і грошей ті прийшли на сьогоднішнє засідання бюджетної комісії, передає кореспондент vikka.ua.

Так, нині 10 мільйонів, які були передбачені на підтримку співфінансуваня об’єднань співвласників будинків, вже майже освоєні. Близько половини суми була виділена на ремонт ліфтів у баагтоповерхвках, решта – на капремонти.

За словами начальник відділу сприяння ОСББ департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Оксани Прітченко, нині отримані й опрацьовані заявки від 31 ОСББ. З урахуванням заявки щодо будівництва дахової котельні на одномуз будинків, на яку ще не отримана вся документація, дофінансувати необхідно ще 12 мільйонів. Минулоріч на потреби ОСББ було виділено майже 19 мільйонів гривень.

Член бюджетної комісії, депутат Олександр Радуцький переконаний: ще на етапі затвердження міського кошторису на 2019 рік необхідно було закладати суму аж ніяк не меншу торішніх витрат.

“Депутати міської ради незрозуміло як приймали бюджет, адже в цьому році запланували вдвічі менше, ніж минулоріч. Зараз ми повинні знати конкретну суму, яка би покрила ці заявки, щоб не було недостачі і мешканцям будинків знову не казали у владних кабінетах, що грошей немає, – впевнений обранець. – При формуванні бюджету на наступний рік ми повинні узгоджувати його, зокрема, й з ОСББ”.

Водночас його колега по депкорпусу та профільній комісії, “батьківщинівець” Роман Діскант запропонував встановити для тих 335 ОСББ, які існують в місті, граничні показники можливих виділених коштів. Адже деякі об’єднання вже кілька разів звертались за спів фінансуванням, деякі – жодного разу за 11 роки, відколи існує відповідна програма. Крім того, каже, є перспектива створення нових об’єднань.

Представників ОСББ така пропозиція депутата обурила. Адже, кажуть, існують різні будинки та різні їхні потреби.

“Зараз ми приймаємо до нашого об’єднання ще один новий будинок і не знаємо, за що братися там, до такого стану він доведений за багато років, – розповідає голова чотирьох місцевих ОСББ Олена Міняйло. – Тут потрібна купа робіт, а на них – кошти! А такі обмеження не дозволять нам зробити там нічого Ми і так минулого року потрапили в таку ситуацію, що через ігри влади з бюджетом підрядники відмовились продовжувати роботи”.

blank

На бік співвласників будинків став і Олександр Радуцький.

“Ми не можемо обмежувати права людей щось робити в будинку, це порушення Конституції.  А новостворені ОСББ, нагадаю, протягом одного року мають перспективи зробити капітальний ремонт за співфінансуванням 60 до 40”.

Таку позицію підтримав і “вільнодемократівець” Олександр Згіблов. Той запропонував колегам не перетворювати ситуацію з ОСББ на фарс. І нагадав, що закон про ЖКП був прийнятий ще три роки тому, однак за цей період місцева влада не зробила нічого, аби роз’яснити особливості цього закону і що чекає містян. Ситуація з новими тарифами від управительської компанії – це вже наслідок цієї бездіяльності.

“Наша позиція незмінна: ми не дамо вільно дихати тим людям, які гальмуватимуть розвиток ОСББ, – заявив депутат. – Адже реалії сучасності такі, що об’єднання співвласників – єдиний вихід для черкасців. І ми, як депутати, повинні максимально сприяти цьому”.

Пріоритетом для місцевої влади, каже Олександр Згіблов, має бути відновлення житлового фонду Черкас. Тому на усі будинки, які вже нині об’єднались і які ще лише збираються утворювати ОСББ, необхідно виділити кошти.

“Так, це дуже важко буде, але це треба зробити раз. Третій рік ОСББ ходять і випрошують кошти на співфінансування. Ми зобов’язані забезпечити їх – це вже наш соціальний обов’язок. Ми повинні виділити тих 30-40 мільйонів на відновлення будинків”, – впевнений лідер “Вільних демократів”.

Перш ніж буде прийняте будь-яке рішення, голова ГС “Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК “НА ВАРТІ” Володимир Друмашко попросив владців, аби надалі фінансування багатоквартирних будинків не відбувалось за залишковим принципом.

“Цей процес повинен бути частиною спільної стратегії міста. Робоча група спільно представники ОСББ і депутати, щоб збалансувати програму спів фінансування”, – впевнений пан Друмашко.

Відтак, враховуючи всі наведені факти й доводи, члени бюджетної комісії вирішили направити рішення до міського голови Анатолія Бондаренка звернення з проханням провести виконком, який затвердить зміни до бюджету на до фінансування ОСББ і розглянути це ж питання першим на прийдешній пленарні. Крім того, при формуванні кошторису на наступний рік профільна комісія збирається створити робочу групу, до якої залучить і представників співвласників багатоквартирних будинків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *