Способи охолодження в спекотне літо

Майже 40-градусна спека буквально тероризує жителів України. За таких погодних умов не те що працювати, рухатися не хочеться. В Африці, наприклад, так і роблять – увесь день сидять у затінку. Ми, на жаль, не в Африці, тож екстремально висока температура – не привід цілий день байдики бити, відтак доводиться пристосовуватися й охолоджуватися всіма можливими способами. А їх, способів, як виявилось, є чимало. Звісно, перше, що спадає на думку – просто увімкнути кондиціонер. Але це цілком може скінчитися як мінімум ангіною. Як виявилося, є безліч інших способів остудитися й без шкоди здоров’ю. В Інтернеті таких корисних порад ціла купа.  Кореспонденти сайту “Погляд” дають сім способів порятунку від спеки, які випробували на собі.

Спосіб 1: фольга на вікнах
Радять наклеїти на скло тонуючу плівку. Так роблять у країнах зі спекотним кліматом. Але якщо такої немає під рукою, її цілком може замінити звичайна фольга. Так і зробили. На два вікна витратили майже рулон. Виглядає, звісно, дивно. Проте справді дієвий спосіб. Фольга відбиває сонячне проміння й воно не проникає у приміщення. Відтак кімната не нагрівається. Недоліком є те, що через це у приміщенні постійно темно і якщо є кімнатні рослини, то їх доведеться переставити.

Спосіб 2: постіль у морозилці
Найбільше спека дошкуляє, коли збираємося в обійми Морфея. Заснути майже нереально. Пропонують запакувати постіль у поліетилен й покласти його на деякий час до морозилки. А перед тим як лягти у ліжко, прийняти прохолодний душ. Спершу ідея видалася неадекватною, але перевірили. Так, постіль і справді прохолодна. Звісно, згодом нагрівається. Причому досить швидко. Заснути не встигли. Тож охолодження постелі – зайві рухи й марно витрачений час.

Спосіб 3: пляшка з льодом й вентилятор
Ті, хто вже випробував цей спосіб, кажуть, допомагає. Отже, суть полягає  у тому, що вентилятор треба спрямувати на якийсь холодний предмет, наприклад, пляшку із замороженою водою. Сам по собі вентилятор просто ганяє розігріте повітря, але не охолоджує його. А якщо потік цього повітря потрапляє на пляшку, то воно стає прохолоднішим. Випробували. Дволітрової пляшки льоду виявилося замало. Принаймні біля самого вентилятора таки прохолодніше, але у кімнаті температура суттєво не змінилася. Взяли більшу пляшку – на 5 літрів. Єфект більш відчутний. Але щоб стало справді краще, дійшли до висновку, треба таких пристроїв щонайменше два.

Спосіб 4: пляшки з льодом у кутках
Суть – розкласти пляшки із замороженою водою у всіх кутках кімнати. Повторювати процедуру радять кілька разів на день. Щойно лід у попередніх пляшках розтане, замінити їх новими. Перевірили. Єфект слабенький, потішив тільки кішку.

Спосіб 5: замінити всі лампи розжарювання на економні, не вмикати плитку
Одразу зазначимо, на температуру повітря в кімнаті заміна лампочок не подіяла. Бо вона одна й вмикають її лише ввечері. А ось, прилади, які ми використовуємо, наприклад, духовка, мікрохвильовка, фен і навіть комп’ютер з телевізором таки суттєво підігрівають повітря в кімнаті. І справді, якщо ними не користуватися, буде прохолодніше.

Спосіб 6: обгортання мокрим рушником
Діє. Вологим рушником радять обмотувати голову й шию. Ми вирішили не розмінюватися на дрібниці й обгорнулися повністю. Справді краще. Вологі рушники вбирають в себе зайву температуру і стає прохолодніше. Таку ж процедуру проводять, коли стався тепловий удар. Тільки постраждалого обгортають простирадлами, змоченими у холодній воді з оцтом.

А ще треба використовувати менше косметики та забути про тверді дезодоранти. Все це закупорює пори й шкірі немає чим дихати.

Спосіб 7: спати на гречці
Мова йде про подушку. Рядять спати або взагалі без неї, або на тій, що набита гречкою. Річ у тім, що звичайна подушка утримує тепло, через що спати на ній просто нестерпно. Те саме стосується й матраців. У декотрих селах Центральної України досі влітку сплять на таких собі матрацах, наповнених соломою.

Фото www.radiosvoboda.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *