Стан розвитку природно-заповідного фонду в Черкаській області

За І півріччя 2016 року проведено перевірки 24 територій та об’єктів природно-заповідного фонду Черкаської області; складено 44 протоколів, в т.ч. передано в суд — 42. Притягнуто до адміністративної відповідальності 2 посадові особи. Сума накладених штрафів складає 0,595 тисяч гривень.

Повідомляє “Прочерк”.

Розраховані збитки за шкоду нанесену природно — заповідному фонду в розмірі 1,806 тис.грн. Пред’явлена 1 претензія до добровільного відшкодування збитків.

Основні порушення, виявлені в ході перевірок:

— порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду — 42;

— невиконання вимог законних розпоряджень і приписів — 2.

Повідомляємо також, що по Черкаській області загалом не винесені в натуру межі більш як 300 об?єктів природно-заповідного фонду.

Має місце використання територій ПЗФ не за цільовим призначенням, а саме: розорювання земель ентомологічного заказника «Стебнівський» Звенигородського району, заказників «Почапинський» і «Лисянський-2» Лисянського району, заказника «Великосевастянівські яри» Христинівського району, заповідного урочища «Вергунове» Городищенського району, пам’яток природи «Козацькі майдани», урочища «Маяк», «Вороне» Кам?янського району.

Через відсутність проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій ПЗФ неможливо визначити площу незаконно розорених земель.

Багато років у країні відсутній порядок по встановленню лімітів на використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів ПЗФ місцевого значення. Саме через це не проводяться санітарно-оздоровчі заходи, сухостійні та аварійні дерева своєчасно не видаляються, території ПЗФ втрачають своє значення для довкілля.

Неналежним чином утримується парк «Козачанський», що призводить до деградації території об’єкта ПЗФ.

Наголошуємо, що більшість територій об’єктів ПЗФ передані під охорону сільським радам, які фактично самоусуваються від їх збереження, посилаючись на недостатність коштів.

Фото sorada.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *