Степанецька ОТГ – громада успіху: тут навіть у маленькому селі відкрили салон краси

А ще тут придбали «Мерседес» для  перевезень мешканців громади, тут мають чим ремонтувати дороги – у перспективі, не лише на території своєї ОТГ. Це одна з небагатьох громад, що відкрила власне виробництво. Це одна із двох громад Черкащини, що віддає частину своїх надходжень державі  (так звана реверсна дотація, що складає 15 млн. грн.).

Як живе одна з найбагатших громад Черкащини(за рівнем доходів на 1 мешканця ОТГ)на власні очі побачили учасники прес-туру, організованогоЧеркаським Центром, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

 Степанецька ОТГ – це 17 сіл Канівського району, що об’єднали у громаду майже 5500 мешканців. Це 4 школи, 1 дитсадок, 8 ФАПів та 2 амбулаторії, громада надає також субвенцію до районного бюджету (2, 5 млн. на рік) на утримання територіального центру.

Як розповідає голова Степанецької громади Олександр Яременко, від часу об’єднання річний бюджет громади виріс із 9,5 млн. до 55 (з усіма субвенціями – 85млн.). З’явилися нові можливості і перспективи для розвитку. Уже сьогодні тут діє 21 цільова програма, що враховує вирішення проблем громади, починаючи від забезпечення АТОвців житлом, громади – якісною  питною водою, до охорони довкілля та культурної спадщини. Потурбувавшись про людей, однією з перших громад, Степанецька ОТГ прийняла програму, що гуманізує ставлення до безпритульних тварин.

Тут повним ходом ремонтують дитсадки і школи, дороги і свердловини, ФАПи і будинки культури(центральний будинок культури нарешті змінив «буржуйку» на повноцінне опалення). Тут проводять вуличне освітлення та встановлюють десятки дитячих майданчиків (і – за співфінансування ОДА- планують встановити для дітей футбольний зі штучним покриттям). Тут готують до нового сезону пляж та вже закупили біля контейнерів для цивілізованого збору відходів на території всієї громади. У кожному старостинському окрузі громади є власний співробітник із благоустрою.

Учителі, вихователі, лікарі громади кажуть, що такого потужного оновлення приміщень і обладнання тут не було уже багато років.

Це єдина громада, що уже створила освітній округ – єдиний освітній простір для своїх школярів. До опорної інноваційної школи дітей із сіл громади доставляє новенький шкільний автобус (придбаний спільно з Черкаською ОДА). Цю школу, з євротуалетами для дітей, де відремонтовані громадою класи обставлено сучасними навчальним приладдям (аж до мікроскопів у 1 класі), де є лего-кабінет та інтерактивний тир, відвідують навіть діти з Київської області. Першокласники громади, завдяки виграному нею гранту, цього року почали навчатися за унікальними антисколіозними партами.Громада перемогла одразу у 3 конкурсах благодійного фонду «Урожай» – громаді» –  і, на умовах співфінансування, забезпечила ремонт приміщення під будинок культури, відкрила у малесенькому селі салон краси (раніше люди їздили аж до Канева заради банальної стрижки)  та закупила  антисколіозні парти.  У салоні краси, до речі, стоять нові тренажери для занять спортом.  А іншу частину приміщення салону краси займає «євро»-відремонтований за кошти громади ФАП, обладнання якого дасть фору багатьом ФАПам області.

Тут планують «з нуля» збудувати ще один ФАП – у Степанцях, за підтримки державної програми. Так само, «з нуля» – створити Центр культури та дозвілля громади.  Наступного року у Степанцяхбуде відкрито ще й ЦНАП – громада стала однією із 11 ОТГ Черкащини, які пройшли відбір програми «U-LEAD з Європою» для отримання допомоги  у модернізації та створенні центрів надання адміністративних послуг.

А цього року на території громади буде відкрито Центр безпеки, наразі триває  реконструкція приміщення для розташування персоналу та автомобіля місцевої пожежної частини. Поряд розташовано комунальне підприємство «СТЕП-АГРОБУД», створене Степанецькою ОТГ. Громада уже придбала власну новеньку техніку для обкосу трави, відгортання снігу, для ремонту доріг. Сама тепер може класти асфальт і у перспективах планує надавати ці послуги сусіднім громадам та селам. А тепер на базі КП відкрито лінію із виробництва брикетів, здатну забезпечити на опалювальний сезон всі комунальні заклади громади. Це може зекономити громаді близько 1,5 млн. грн. бюджетних коштів – тож і у зиму Степанецька ОТГ входить повністю підготовленою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *