Стратегія розвитку: що робитиме Черкаси доступним містом?

Черкаси 2029 – це місто, доступне і  безпечне для усіх верств населення. Доступне насамперед для отримання  життєво необхідних послуг, в тому числі і медичних.  Цю ідею підхопили і розвивають  учасники секторальних стратегічних сесій, які проходять у Черкасах в рамках розробки Стратегії міста.

  • Ми уже відрізняємося від деяких українських міст тим, що маємо власні бюджетні програми, які були прийняті з далекоглядною метою, – розповів директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Олег Стадник. – Наприклад, Черкаси стали одним  з перших міст, де  з 2010 року вакцинують дівчаток від раку шийки матки. Ми вважаємо, що це найбільш ефективний профілактичний спосіб зниження захворюваності на рак жіночого населення.

Нагадаємо, щеплення  дівчаток від вірусу папіломи людини передбачене  Національними програмами  репродуктивного здоров’я у близько 50 країнах світу.  В Україні така практика не поширена й Черкаси лишаються одним з не багатьох міст, де діє подібна програма.

З цією ж метою – запобігти онкозахворюванню шийки матки у жінок та зменшити кількість виявленого раку шийки матки на пізніх стадіях в КНП «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» щорічно у межах дії міської програми «Репродуктивне здоров’я» закуповують спеціальні одноразові оглядові гінекологічні набори. Їх використання  дозволяє якісно та оперативно проводити скринінг, значно зменшує питому вагу неінформативних та малоінформативних для дослідження мазків.

  • Дію програми «Репродуктивне здоров’я» ми продовжуємо на наступні 3 роки, –  – наголосив Олег Стадник. – Ми також запропонували депутатам,  аби вони передбачили обов’язковий  пакет для нормальних фізіологічних пологів. Тобто жінка,  яка йде на пологи, не повинна думати про те, у яку суму їй це обійдеться.

Коментуючи доступність медичних послуг у Черкасах, очільник департаменту охорони  також розповів про забезпечення людей з інвалідністю  технічними засобами реабілітації та виробами медичного призначення.

  • Такої програми немає у жодному районі нашої області. І не кожне місто може похвалитися тим, що у них є такий рівень забезпечення. Ті люди, які дещо обмежені у своїх можливостях через стан здоров’я, хочуть жити нормально. Наприклад,  стомовані хворі. Якщо їх забезпечити кало- і сечоприймачами, то вони можуть планувати своє життя, працювати.    Але їм треба дати шанс. У нас коштом міського бюджету фінансується цей напрямок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *