Студентів черкаського ВНЗ навчали роботі перед камерою

Сьогодні, до студентів Черкаського національного завітав особливий гість, який розповів про те, як треба вести себе у кадрі та як побороти боязнь камери. Тренінг провів ведучий програми «все буде добре» на телеканалі «СТБ» Тарас Шпіра.

Про це повідомляє кореспондент «Про Головне». 

Досвідчений телеведучий розповів про свій тернистий шлях карєри журналіста та поділився секретами майстерності телеведучого.

Як побороти страх камери?

«Слід просто уявити, що на місці камери стоїть дорога для вас людина. Уявіть, що ви не перед знімальною групою і операторами, а просто розповідаєте щось близькій людині. Мені така уявна заміна камери на дорогу людину, свого часу, допомагала побороти «страх» знімання«- розповідає телеведучий.

Також журналіст розповів про проект телеканалу СТБ «Все буде добре».

«Проект виходить 4 рази на тиждень — це маса матеріалу. Працюють окремі команди та підрозділи. Потік журналістів, які були задіяні був масштабний. Проте в проекті залишилися тільки ті, хто проявив свій характер. У зйомці програми «все буде добре» працює приблизно до 60 людей. І тому знімальні дні — 2-3 дні на тиждень«- зазначає Тарас.

Також телеведучий розповів про фінансові моменти.

«Ведучий рубрики отримує 500-1500 грн за день залежно від контракту. Місячна зарплатня залежить від кількості твоїх рубрик. Мінімум отримує масовка — за декілька годин роботи отримує по 50 грн. Час роботи у кадрі дуже дорогий. Взагалі телеведучий не дуже багато заробляє. Він має непоганий, а іноді і хороший рейтинг, тому керівництво завжди каже, щось накшталт » У тебя большой рейтинг иди работай на корпоративи«.

Що зробити аби тебе помітили? 

» Перше — це треба зарекомендувати себе на кастингах. Як тільки я починав працювати, то ходив майже на всі кастинги і старався показати себе. Я ніколи не боявся роботи. Коли мене питали чи можу я це зробити щось чи робив це раніше, я завжди відповідав — так я зможу, навіть коли не вмів. Навіть коли нічого не вмієш і жодного разу цього не робив, все ж йди і не бійся. У результаті вихід сам знаходиться і тебе беруть на роботу. Потрібно більше досвіду і нових матеріалів. Хлопцям-ведучим -бути людяним і органічним, дівчатам — бути яскравими і красивими. Найголовніше — це розумні і яскраві очі в кадрі. Потрібно так розповідати аби люди повірили і їм було цікаво«.

Декілька моментів щодо критики на адресу журналістів:

«Є люди «жаби» — просто кажуть погані речі, а є люди «конструктори», які не просто вам радять, а ще й з вами попрацюють і підкажуть. Для мене цими «конструкторами» були — редактори і режисери. Постійно мені радили і не тільки вказували на помилки, а й розповідали, що робити аби стати краще«.

Насамкінець ведучий проанонсував, що приїде весною і проведе тренінг «майстерність роботи в кадрі». Він допоможе студентам проаналізувати їх вигляд, тембр голосу, і конструктивно вкаже на помилки і розповість кожному над чим потрібно працювати і що підтянути.

Фото http://progolovne.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *