Студенти ЧНУ долучаться до всеукраїнського диктанту єдності

Дев’ятого листопада в Україні вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця й відзначають День української писемності та мови.

Про це інформує ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Уже традиційно цього дня громада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучається до ініціативи Першого каналу Українського радіо й пише  диктант національної єдності.

Акція має на меті об’єднати свідомих українців навколо українського слова.

Цьогоріч об 11:00 на Першому каналі Українського радіо розпочнеться годинна радіопрограма, присвячена акції: йтиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучить власне текст диктанту. Його прочитає доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор шкільних підручників із української мови й літератури Олександр Авраменко.

Студенти Черкаського національного писатимуть радіодиктант в аудиторіях на  парах, викладачі та працівники університету — на робочих місцях. Писатиме диктант національної єдності й ректор університету.

«Наш університет щорічно пише диктант національної єдності. Проте донедавна акцію активно підтримували лише українські філологи. Минулого року до написання диктанту долучилися студенти та викладачі й інших інститутів. Свої знання з української мови перевірив і я», — говорить Олександр Черевко і закликає всіх, хто не знає української мови або не розмовляє нею, учити українську, говорити українською та пам’ятати: мова — це те, що нас ідентифікує, це складова нашої національної ідеї.

За умовами акції, диктант можна надіслати для перевірки на Українське радіо: rd@nrcu.gov.ua.

Фото http://cdu.edu.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *