“Свято Великодня” пройшло у Черкасах (ФОТО)

Традиційне обрядове дійство «Свято Великодня» в рамках фестивалю “Писанковий рай” відублося на території скверу “Юність”, повідомляє Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Закликаючи мирну й теплу весну з веснянками та гаївками, водінням хороводів містяни святкували Великдень.

Оскільки свято припало на понеділок, а це другий день Великодня, то в народі він називається Поливаний понеділок. У цей день здавна прийнято обливати один одного, адже вода набуває цілющих властивостей, а тому настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці Черкас УГКЦ отець Юліан разом з отцем Петром окропили свяченою водою присутніх, зазначивши, що гаївки, веснянки, писанки, народні звичаї та ярмарки мають на меті прославляти  Господа нашого Ісуса Хреста, який прийшов у цей світ, перемігши смерть своїм воскресінням, благословляючи людей та наповнюючи наші серця радістю до життя.IMG_2606

Вперше в рамках міського фестивалю «Писанковий рай» започатковано міський конкурс арт – об’єктів  «Черкаська писанка». Участь у ньому взяли вихованці Центру дитячої та юнацької творчості, дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, дитячої школи мистецтв, позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр», арт-студії «Глорія» Будинку культури ім. І. Кулика та міського Палацу молоді. Кожен із закладів використав свою техніку та дизайн розпису писанок, вкладаючи у витвір частинку своєї душі. Малювали у стилі старовинних слов’янських орнаментів та сучасних патріотичних символів.

У межах «Свято Великодня»  відбулася концертно-розважальна програма за участі учнів творчих дитячих колективів загальноосвітніх закладів (спеціалізованих шкіл №13, 20, гуманітарно-правового ліцею, ЗОШ №24, гімназії №31) та шкіл естетичного виховання (Будинку культури ім. Івана Кулика, дитячої школи мистецтв, дитячі музичні школи №№1, 2).еремога у конкурсі арт – об’єктів  «Черкаська писанка» дісталася позашкільному навчальному закладу «Багатопрофільний молодіжний центр». Отримала диплом та  подарунковий сертифікат на 2 300 гривень Галина Тимошенко –  керівник Зразкової художньої студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки». Окрім цього, Марина Бакланова вручила Грамоту міського голови за багаторічну  творчу діяльність, високий професійний рівень підготовки переможців обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та з нагоди 70-річчя від дня народження керівнику відділу сольного вокалу та зразкового дитячого ансамблю “Квітограй”Черкаської дитячої музичної школи №2 Лілії Олексіївні Черненко.

Фото Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *