Синоптики прогнозують черкащанам теплий червень

У цілому червень на Черкащині очікується теплим та подекуди з сильними дощами. Середньомісячна температура повітря становить +18º, кількість опадів 75 мм, що в межах норми відповідно. Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, пише “Рідна Черкащина”.

При цьому, кожні 10 днів місяця очікується чергування “хвиль тепла” з “хвилями холоду”. При потепліннях максимальна температура повітря може досягати +25, +30º, при похолоданнях температура повітря вночі знижуватиметься до +6, +8º. Найбільше опадів очікується в першій та третій декадах місяця.

Червень – по-справжньому літній місяць: минає загроза заморозків, спостерігаються довгі теплі дні. 21 червня – найдовший день і найкоротша  ніч у році, яка триває 7 год. 46 хв. У народному календарі цей день – Сонцеворот, сонце на зиму повертає – літо на спеку. Червень пора духмяних трав, коників і розкотистих гроз. Дощ хліба валяє, а сонце піднімає.

Абсолютний максимум температури повітря в червні  +37,7° був зафіксований у 1918 р., абсолютний мінімум +1° зафіксували у 1937 р.

Фото http://ck.ridna.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *