Синоптики прогнозують ще один тиждень тепла на Черкащині

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» повідомив його директор Віталій Постригань:
– «Антициклон «Віктор» вже два тижні формує спокійну та теплу погоду, яка більше схожа на вересневу. І тільки пізній схід і ранній захід сонця нагадує про те, що за вікном середина жовтня.
Денне тепло 17-21º швидко змінюється вечірньою прохолодою. Повітря охолоджується швидко, вночі і вранці все частішають заморозки та утворюються тумани.
Антициклональна погода та ранкові інверсії сприяють накопиченню в атмосфері шкідливих домішок. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я 80% міських жителів у світі дихають повітрям, де концентрація шкідливих речовин перевищує встановлені норми.
За такої погоди показник горимості у лісах  утримується на рівні високого (4 класу) та надзвичайного (5 класу) пожежної небезпеки.
За прогнозом, антициклон поступово втрачає свої сили, проте на цьому тижні, комфортна погода збережеться. 17-19 жовтня, завдяки південним вітрам вночі без заморозків +3..+5º, вдень +15..+20º.
20.10 з наближенням улоговини циклону з півночі, збільшиться хмарність. А вже в неділю 21.10 зі зміною вітрів на північні на фоні невеликих дощів чекаємо  більш суттєве похолодання, із заморозками вночі. Середньодобові температури +6..+8º, з 25.10 очікується перехід середньодобової через +5º.
Тому, стійкого переходу середньодобової температури через +8º в бік зниження  не очікується практично до 20 жовтня.
З огляду на таку теплу погоду, початок опалювального сезону може дещо затриматися, однак остаточне рішення повинна приймати влада місцева.

Фото Корисні поради!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *