Ситуацію з молодіжним безробіттям обговорили в ЧНУ

Своє дослідження на тему: «Безробіття в молодому віці: дрібниця чи вирок?» презентували в Черкасах наукові співробітники Київської Школи Економіки та Кентського університету.

Про це повідомляє ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

У рамках міжнародного дослідницького проекту «Except» вони вивчали причини, наслідки безробіття та можливі шляхи його подолання для молоді. На підставі цих досліджень будуть розроблені рекомендації для профільних міністерств.

Дослідження проводилося в європейських країнах, серед яких і Україна. На прикладі Черкащини вивчали ситуацію в центральних регіонах країни.
Студентів та викладачів Черкаського національного ознайомили також із фотовиставкою «Що означає стати дорослим сьогодні?». Світлини були надіслані на однойменний конкурс із країн Європейського Союзу. У них відображені досвід та думки молодих людей із приводу проблеми дорослішання в сучасному світі.

До розмови запросили керівництво Черкаського національного університету, викладачів, студентів, а також представників служби зайнятості.
— Ви всі скоро закінчите університет, отримаєте дипломи про вищу освіту і вирішуватимете головне для себе питання – куди піти працювати, як себе знайти в цьому світі. Сподіваюся, сьогоднішня зустріч вам у цьому допоможе, — звернувся до студентів проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко.

Наукова співробітниця Київського Інституту Економіки при Київській Школі Економіки Анна Квіт поділилася результатами якісного опитування молоді, проведеного в кількох регіонах України: в Києві, Черкаській і Тернопільській областях.

Ілона Сологуб, старший економіст Київської Школи Економіки, розповіла про політику щодо зайнятості молоді в Україні.

Їхня колега, Ольга Ніколаєва дослідила, як впливає безробіття в молодому віці на здоров’я людини впродовж життя.

Невизначеність і пасивність — от що заважає молоді працевлаштуватися, переконані працівники державної служби зайнятості.

Директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак розповіла про послуги служби та презентувала всеукраїнський кадровий резерв Державної служби зайнятості. Вона запросила студентів прийти до центрів зайнятості і скористатися можливістю скласти відеорезюме, яке буде розміщене у всеукраїнському банку даних

Про свідомий вибір професії та його вплив на подальше життя студентам розповіла начальник відділу профорієнтації Алла Баранцова.

Головне — бажання працювати. На цій думці зійшлися і викладачі, і дослідники, і працівники служби. Вони відповіли на питання студентів і закликали їх свідомо та активно готуватися до виходу на ринок праці. А університет, за підтримки і соціальних, і дослідницьких інституцій, сприятиме у цьому.

Фото http://www.cdu.edu.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *