Таксі як чергова транспортна проблема

На перший погляд проблем з ринком таксі немає. Споживач може абсолютно спокійно зателефонувати у любий зручний сервіс таксі, замовити автомобіль і скоритстатися послугою.

З іншого боку, головні гравці ринку, а це споживач, перевізник, інформаційно-деспечерська служба і держава, не мають єдиних правил гри, тобто вони не можуть нормально функціонувати і взаємодіяти один з одним. Звідси випливає ряд проблем.

Головною є відсутність захисту пасажира. Роблячи виклик таксі, пасажир (він же споживач послуг), не володіє жодною інформацією: в якому стані авто, який стан водія (п’яний чи тверезий, який досвід кермування, стан здоров’я, можливо, присутня певна стадія туберкульозу, який психічний стан водія). Якщо станеться ДТП, пасажиру немає до кого звертатися. У диспечерській, частіше всього, говорять, що не несуть відповідальності, оскільки просто займаються розміщенням реклами і є лише посередником між пасажирами і водіями.

У кінцевому рахунку, пасажир не отримує компенсації за нанесені йому травми, а водій залишається не покараним.

Наступна проблема полягає у бюрократії і дороговартісному виході на легальний ринок таксі. На сьогодні державну ліцензію таксиста можна отримати лише у столиці у Міністерстві інфраструктури.

Варто зазначити, що ця ліцензія є одноразовою і діє протягом всього життя. Вартість такої ліцензії складає 1777грн, але навіть її ніхто не прагне отримати. Оскільки для отримання цієї ліцензії потрібно придбати таксометр.

Таксисти стверджують, що розвиток технологій GPS знищило таксометр, він майже не використовується у діяльності таксистів. Тому таксометр це зайве і не дешеве задоволення, оскільки його ціна сягає від 7 до 10 тисяч грн.

Варто зазначити, що на сьогодні є декілька великих гравців на ринку таксі це і BlaBlaCar, UBER.

Навіть якщо ти на самій простій системі оподаткування – тобі ще необхідно буде купити касовий апарат а це ще біля 10 тис.грн.

Варто відзначити, що народні депутати Верховної Ради України намагалися вирішити це питання. Було зареєстровано “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб” #3107 від 15.09.2015, але 10.11.2016 року цей проект закону було відправлено на заміну.

Залишається лише сподіватися, що у депутатів знайдеться час для урегулювання цього питання.

Текст Андрій Міняйло, фото Голос UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *