Талант юного черкаського акордеоніста високо оцінили на міжнародному конкурсі

Нещодавно повернулися з Польщі учень ДМШ № 3 Черкаської міської ради Роман Сапунцов, його викладач Надія Качор і мама Катерина Крутенко. Дванадцятирічний баяніст виборов найвищу нагороду міжнародного конкурсу акордеоністів ХІХ Miezdunarodowe Spotkania Akordeonowe «Sanok 2016» – Гран Прі, пише прес-служба департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради.

У мальовниче містечко Санок прибуло 88 акордеоністів-солістів і 27 ансамблів (загальною кількістю 69 осіб) з Польщі, Чехії, Сербії, Литви, Білорусі. З України було 2 учасники – наш Роман Сапунцов і студент Харківського університету мистецтв ім. І. Котляревського. Змагання проходили у 8-ми категоріях, де конкурсанти розподілялися за віком (від 12 до 25 років), складом виконавців (соло і ансамблі) і жанром (академічна і естрадна програми).

Наш український учасник грав на власному баяні «Юпітер», який звучав так само довершено, як акордеони і баяни фірми «Pigini» та «Scandalli», на яких грали учасники з інших країн.

Усі члени журі одноголосно поставили найвищу оцінку – 25 балів українському баяністу Роману Сапунцову. Такої високої оцінки не отримав жоден з 21-го конкурсанта наймолодшої І категорії, а згодом стало відомо, що і в інших семи категоріях, де були виконавці з музичних коледжів і академій такого високого результату не досяг ніхто. Відбулася історична подія: на Міжнародному конкурсі акордеоністів у Польщі, започаткованому більше 35-ти років тому, перемагає український баяніст з Черкас.

Фото департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *