ТОП-5 незвичайних туристичних куточків Черкащини, в яких варто побувати

Не єдиним Софіївським парком чи Буцьким каньйоном живе Черкащина. У нашій області є ще чимало куточків, які варто відкрити для себе. Напередодні вікенду сайт vikka.ua зробив власну підбірку не надто розрекламованих, але від цього не менш цікавих куточків, куди можна навідатися з родиною чи друзями.

Спекти козацькі коржі на Чигиринщині

На південно-західній околиці села Івківці розташований просвітницько-розважальний комплекс “Зерноленд”. Особливий музей тим, що тут не лише можна споглядати експозицію, але й спробувати власноруч робити перевесла, в’язати снопи, молоти зерно за допомогою вітряка та ручних жорен. З отриманого борошна потім кожен охочий може випекти на пательні смачні коржі.

Відвідувачі не лише отримують тут знання про види зернових, способи приготування хліба, але знайомляться і з іншими промислами та ремеслами, які давали можливість українському селянинові заробити собі на хліб (майстер-класи із гончарства, ткацтва, вишивки, виготовлення ляльки-мотанки, виготовлення паперу).

blank

Фото Дмитра Замкового

Прогулятися Малою Софіївкою

Окрім більш відомого Софіївського дендропарку, в області є ще й “Мала Софіїівка”. Знаходиться парк відпочинку “Олександрія” у селі Іваньки, що на Маньківщині. Відкрився він порівняно нещодавно – у 2007 році за ініціативи та за фінансової підтримки директора спиртзаводу.

На території парку, що розташований на березі озера, є і свій “Острів кохання”. На алеях встановлено скульптури та фонтани. Також у парку є невеличка капличка.

А ще в цьому селі можна відвідати старовинну церкву, млин і садибу.

 

 

blank

blank

zruchno.travel

Поплавати човном уздовж Тясминського каньйону

До складу Кам`янського державного історико-культурного заповідника входять музеї, пам’ятки національного значення та пам’ятки історії, а також дві памятки природи – Тясминський каньйон і скеля Пушкіна.

Саме нестандартні екскурсії каньйоном нещодавно організували у заповіднику. Туристам тут пропонують прогулянку на човні річкою Тясмин, під час якої розкажуть історію утворення скель та річки, а також цікаві легенди та перекази.

blank

blank

Facebook / Кам’янський державний історико-культурний заповідник

Пройти лабіринти на Золотоніщині

На території агрофірми у селі Піщане, що в Золотоніському районі, виріс просто неба кукурудзяний лабіринт. Його загальна довжина 15 км. Розміщується на 3,7 га. Доріжки лабіринту знаходяться між рядками кукурудзи. На підприємстві переконують: щоб у лабіринті загубитися, ще треба постаратися.

Для юних туристів там пропонують ще й солом’яний лабіринт довжиною 30 метрів та шириною 15 метрів. Солом’яний лабіринт складається із 156-ти тюків. Тюк являє собою солом’яний блок спресованих стебел розміром 120 на 60см. Час проходження такого дитячого солом’яного маленького лабіринту займає три хвилини.

blank

blank

agrofirma-mayak.com.ua

Надихнутися на нові звершення у Васютинському дендропарку

У самому центрі села Васютинці, що у Чорнобаївському районі, сорок років тому вчитель місцевої школи Іван Сиволап заснував невеличкий дендропарк. На площі приблизно 4,5 гектара він зібрав чимало різноманітних рослин.

Дендропарк привертає увагу насамперед багатством різноманітної рослинності, вдалими деревно-чагарниковими композиціями, безліччю стрижених живоплотів, вдалим поєднанням відкритих і закритих просторів, прекрасними перспективними видами.

Родзинкою цього парку є фігурні живоплоти із самшиту вічнозеленого. Їх загальна протяжність в парку близько двох кілометрів.

blank

blank

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *