Тральщик “Черкаси” шість днів витримував штурм російських військових

У 2017 році на Одещині мають розпочати зйомки фільму про екіпаж судна тральщика “Черкаси”, який під час захоплення Криму шість днів росіяни атакували у березні 2014 року.

Зокрема, пропонували перейти на свій бік, але так і не отримали позитивної відповіді.

Пізніше, на початку квітня, екіпаж морського тральщика “Черкаси” на Соборній площі зустрічали як справжніх Героїв, інформує Gazeta.ua.

Із 72 військових приїхали 40. Їх зустрічали кілька тисяч черкащан. Командир тральщика Юрій Федаш прийняв почесний знак “За заслуги перед містом Черкаси”. Інші моряки отримали грошові премії. А старший механік Сергій Карлаш з Черкас – 2-кімнатну квартиру в рідному місті.

У березні 2014-го екіпаж тральщика “Черкаси” був єдиним, якому вдалося відстояти український стяг на флагштоку на озері Донузлав поблизу Криму. 20 березня війська РФ поставили ультиматум про перехід моряків на бік Росії. Екіпаж корабля відмовився та спробував вирватися із озера під пісню “Врагу не сдаётся наш гордый “Варяг”. Йому не вдалося. Корабель став на якір і тримав кругову оборону. 23 березня тральщик знову спробував прорвати блокаду. Намагався пройти між двох затоплених російських кораблів. Судну майже вдалося, але російський катер підійшов і вдарив у бік. Після цього носова частина “Черкас” опинилася на мілині.

24 березня, після захоплення російськими військовими корабля “Костянтин Ольшанський”, тральщик залишався єдиним військовим кораблем на Донузлаві під українським прапором.

25 березня ввечері російські військові захопили корабель. Штурмували з допомогою двох вертольотів Мі-35 та трьох швидкісних катерів. Це відбувалося понад дві години. Екіпажу дозволили повернутися на материкову Україну.

blank

Тральщик “Черкаси” за радянських часів називали “Розвідником”. Був вперше спущений на воду у 1976 році. Виконував протимінну оборону суден – виявляв якірні та донні міни, тралив їх та знищував. Брав участь у бойових траленнях у Перській затоці, Суецькому каналі, Червоному і Середземному морях. Також виходив в Атлантичний і Індійський океан. У 1997 році тральщик “Черкаси” увійшов до складу військово-морських сил України.

У центрі Черкас є графіті із тральщиком “Черкаси” та написом “Слава Україні” та “нескорені”.

Фото https://gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *