Тривалі дощі змусили черкаських лісівників посилити догляд

Догляд за лісовими культурами цього літа черкаські лісівники проводять у посиленому режимі. Через надмірні дощі у насадженнях рясно розростаються бур’яни. Особливої уваги потребують дво- і трирічні сосонки. Затінені рослинністю, вони можуть швидко загинути або розвиватися дуже повільно.

Про це повідомляє Черкаське обласне управління  лісового та мисливського господарства.

Догляд проводять черкаські лісівники в усіх створених лісових культурах. Щороку обсяг робіт становить не менше 2 тис. га. Тривають вони із квітня до жовтня.

«Ми проводимо переважно механізований догляд міжрядь за допомогою спеціальних плугів та кущорізів. Вручну доводиться обробляти лише тридцятисантиметрову зону навколо саджанця у дво- і трирічних культурах», – розповів провідний інженер з лісових культур ДП «Черкаське лісове господарство» Леонід Папуша.

Тривалі дощі змусили проводити додаткові догляди у незімкнених культурах. Через це обсяги ручного догляду зросли на 10%.

«Ці роботи ми виконуємо за власні кошти підприємства. І хоч виходить доволі дорого, але доглядати потрібно, щоб підвищити приживлюваність і згодом отримати якісні майбутні насадження», – підкреслив директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.

Щоб запобігти пересиханню сіянців під час засухи, яка можлива після тривалих дощів, черкаські лісівники вже не перший рік обробляють кореневу систему перед посадкою суперабсорбентом «Максимарином». Цей гель накопичує вологу, коли її вдосталь, і поступово віддає під час посушливої погоди.

Тож черкаські лісівники докладають усіх зусиль, щоб борів навколо міста ставало більше.

Фото http://lis-ck.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *