Цього року області виділили на оздоровлення чорнобильців майже 10 млн грн

1264 дорослих та 18 дітей чорнобильців зможуть оздоровити цьогоріч. На це області передбачили з держбюджету 9,6 млн грн.

Фінансування надають в межах реалізації бюджетної програми щодо санаторно-курортного лікування громадян, зокрема I категорії та дітей з інвалідністю, що пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Про це розповідає очільник Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало. Він повідомив детальніше про компенсацію вартості оздоровчих путівок санаторно-курортним закладам за надання послуг із санаторно-курортного лікування або оздоровлення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС:

– Для осіб I категорії путівка вартує 7 300 грн, категорії I із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 22 200 грн, для дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, – 14 500 грн.

Між тим, минулоріч, завдяки можливості вільного вибору, чорнобильці області оздоровилися в 48 санаторно-курортних закладах України. Поміж них і місцевий санаторій «Мошногір’я». Там мали змогу пролікуватися за кількома напрямами: захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи й обміну речовин, нервової системи, органів дихання, сечовидільної системи та органів опори й руху.

Послуги із санаторно-курортного лікування надають місцеві органи соціального захисту населення за місцем проживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *