Цього року в місті таки встановлять “Черкасилюбну” стелу

Одна буква має висоту 2 метри та важить 300 кг. Ще у 2016 році родзинкою міста хотіли зробити стелу «Я люблю Черкаси». Тоді її виготовили, а встановити так і не змогли. У 2019-му літери збираються повернути із забуття. Це вже учетверте стела спробує знайти своє призначення, – йдеться у дослідженні “Громадського. Черкаси”.

Як повідомили Громадському у відповіді на інформаційний запит, стелу «Я люблю Черкаси» наразі зберігають на території парку «Перемога». Літери утримують безкоштовно та переконують, що вони – у задовільному стані.

Встановити стелу планують цьогоріч. Скільки на це потрібно коштів, не вказують. Наразі у мерії визначаються із місцем її розташування.

На виготовлення стели «Я люблю Черкаси» із бюджету міста витратили 300 тисяч гривень. Літери виконали із металу шрифтом, який є на прапорі міста. Серце сконструювали так, щоб усі охочі могли сфотографуватися у середині.

За задумом тодішнього секретаря міськради Олександра Радуцького, подібні арт-об’єкти формують патріотичне виховання у дітей та молоді, створюючи спільноту однодумців, котрі дійсно люблять своє місто.

Тоді ж у 2016 році почали визначатися із місцем розташування літер. Спершу це було підніжжя Пагорба Слави. Згодом стелу хотіли встановити у «Сосновому бору» над озером. І першого, і друго разу владці не поцікавилися думкою громади. Як наслідок – петиції від містян із проханням не розміщувати стелу. Бо «ця ідея не оригінальна і ніяк не посилює наше місто, бо дизайнерське рішення суперечить сучасним тенденціям міського дизайну, бо потенційні місця встановлення стели, запропоновані міською владою, не підходять для цього об’єкту».

Зрештою депутати дослухалися до містян та вирішли винести стелу подалі за місто – на станцію «Панське», що на дамбі. Для цього у 2017 році сесія міськради проголосувала, щоб передати стелу в комунальну власність області для подальшого її встановлення. Однак Черкаська обласна рада відмовилася приймати стелу, мовляв до її повноважень не належать розпорядження земельними ділянками на території автомобільної дамби в районі станції «Панське». Крім того у власності обласної ради немає підприємств, що могли б обслуговувати стелу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *