Цьогоріч на психологічну реабілітацію атовців Черкащини з держбюджету передбачили близько 800 тис.грн

Одним із найважливіших напрямів у системі реалізації програм соціального захисту учасників АТО є психологічна реабілітація бійців, наголошують в Департаменті соціального захисту населення ОДА. 

Тут зазначають: відповідно до нині діючих законодавчих норм військовослужбовці, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни повинні пройти безоплатну психологічну чи медико-психологічну реабілітацію з відшкодуванням вартості проїзду до центрів такої реабілітації та назад.

– Цього року, за відповідною бюджетною програмою, області передбачили видатки в розмірі 774 тис. грн на послуги з психологічної реабілітації, проживання та харчування в умовах стаціонару, витрати на оплату проїзду
до суб’єктів надання послуг, – зазначив директор Департаменту Руслан Чикало. – Враховуючи стратегію реформування системи надання послуг в умовах децентралізації, а також для того, аби наблизити послуги до отримувачів, уже другий рік поспіль діє механізм «гроші ходять за людиною». Завдяки цьому учасник АТО може самостійно обрати реабілітаційний заклад, де отримає послуги з психологічної реабілітації.

Процес психологічної реабілітації полягає не в лікуванні, що потребує медичного втручання, а в профілактиці та попередженні посттравматичного стресового розладу. Це дозволить його попередити.

Зазначені послуги надають раз на рік за місцем проживання. Для їх отримання необхідно звернутися із заявою до місцевого органу соціального захисту населення, обрати суб’єкта надання послуг та укласти тристоронню угоду з надання відповідних послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *