Цьогоріч на Рош га-Шана хасиди молитимуться в літаках над Уманню

Через карантин в Україні під загрозою опинилося цьогорічне святкування юдейського Нового року – Рош га-Шана – в Умані на Черкащині. Якщо обмежувальні заходи не скасують, декілька тисяч вірян-хасидів готові провести релігійні обряди в літаках над містом. З такою ініціативою виступає місцева хасидська громада.
Про це “Gazeta.ua” розповів Хайм Хазін.

Щороку в Умань на святкування Рош га-Шана приїздили до 30 тис. паломників з усього світу. Там моляться біля могили свого праведника рабі Нахмана.
“За пару годин до початку Рош га-Шана в Умань летітимуть літаки. Зроблять кілька кіл над могилою рабі Нахмана. Люди скажуть молитву та повернуться в той же день до своїх країн в Ізраїль, США чи Європу. Рабі Нахман заповідав, що хто прийде до нього в день початку Рош га-Шану, скаже молитву і дасть жертву, то він обіцяє що буде перед Богом його адвокатом. Тому достатньо прибути на літаку до Умані. Це не є новою ідеєю. Таке вже існує. Є люди що приїжджають до Єрусалиму – моляться в літаку і повертаються назад”.

Так паломники в Україні зможуть уникнути двотижневої самоізоляції і виконати заповіт наставника, вважає Хазін.

“Якщо все пройде добре, то може бути таке, що люди просто не захочуть лишатися тут на Рош га-Шана. Це буд економніше. Менше головного болю і не треба двотижневої ізоляції”.

Цьогоріч святкування Рош га-Шана припадає на 19 вересня. В Умані вирішують, чи скасовувати релігійні заходи. Мер міста Олександр Цебрій не підтримує приїзду паломників через прогнозоване на цей час зростання захворюваності на коронавірус. Торік місто відвідали до 30 тис. вірян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *