«Це моє місто»: У черкаському музеї звучатиме художня ода Евгена Ткаченка

Черкаський художній музей спільно з Культурним фондом «Наша спадщина» з нагоди 733-ї річниці заснування міста Черкаси 4 вересня 2019 року презентував виставку художника Євгена Ткаченка. Інформує “Дзвін“.

Живописець є визнаним майстром ліричних пейзажів, портретів і натюрмортів. Його роботи порівнюють з полотнами Костянтина Коровіна, Кіріака Костанді, а також французьких імпресіоністів.

Експозиція виставки нараховує п’ятдесят робіт, виконаних у техніці олійного живопису та гуаші. Полотна, які презентують майже сорок років творчого шляху Євгена Ткаченка, дозволяють прослідкувати зміни й пошуки митцем власних засобів виразності, індивідуального творчого методу художника.

Виставка «Це моє місто» – це ода Черкасам. З великою ніжністю, любов’ю і трепетом Євген Ткаченко зображує близьку йому сучасність, що нині вже стала історією. На картинах поруч зі знаковими історичними місцями, архітектурними пам’ятками міста виростають багатоповерхові новобудови. Саме тому виставка викликає почуття ностальгії, солодкого смутку за тим, яким місто було колись, однак й нині лишається рідним і дорогим кожному черкасцю.

Біографічна довідка: Євген Миколайович Ткаченко (1923–2002). Народився у селі Монастирище Ічнянського району Чернігівської області у сім’ї військовослужбовця.

Учасник німецько-радянської війни 1941–1945 років. Був тяжко поранений у Корсунь-Шевченківській битві (1944). Повернувшись з фронту, навчався у педагогічному училищі, після закінчення якого певний час працював вчителем у школі. Писав етюди з натури, брав уроки у студії малювання.

Пізніше навчався в Одеському художньому училищі ім. М. Б. Грекова (1949–1954). Вчителі за фахом – Михайло Тодоров та Леонід Мучник. Після училища працював у майстернях фонду Черкаської спілки художників, створюючи ескізи декоративних панно. Також жив і працював у Києві.

Твори художника зберігаються у музеях, галереях та приватних колекціях в Україні, Молдові, Польщі, Іспанії та Великобританії.

Виставка діє до 4 жовтня 2019 року, — інформує прес-служба Черкаського обласного художнього музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *