Центр соціальної активності

Центр соціальної активності для людей похилого віку відкрили в Умані

Зробити життя уманських ветеранів цікавішим і змістовнішим може «Мальва» – центр соціальної активності для людей похилого віку, який 13 червня урочисто відкрили в Умані, – повідомляє прес-службаУманського міськвиконкому.

«Мальва» – це новий проект управління праці і соціального захисту населення Уманської міської ради і благодійного фонду ім. Коллонтай по залученню соціальних інвестицій. Грант на створення Центру соціальної активності для людей літнього віку вдалося вибороти в конкурсній програмі Фонду «Монсанто».

Загальна сума інвестиційного проекту становить 250 тисяч гривень, і всі вони витрачені на придбання навчального та тренувального обладнання, сучасної апаратури, засобів зв’язку, розвивальних тренажерів та розхідних матеріали для повноцінної роботи тих гуртків та клубів за інтересами, які вже діють, а також нових, які зможуть допомогти людям поважного віку покращити якість свого життя.

Найперше – це навчання основ комп’ютерної грамотності та навичок користування сучасними засобами зв’язку: планшетами, ноутбуками, смартфонами тощо. Ветеранів навчать користуватися елементарними програмами сучасної комунікації такими, як SKYPE, як стати користувачами соціальних мереж, як приєднати комп’ютер чи ноутбук до телевізора та багато іншого, що молодим людям здається простим і повсякденним, а для старших людей неабияка проблема.

Ще один надзвичайно перспективний напрямок – фотосправа. Сучасні фотоапарати та програми обробки фотографій допоможуть небайдужим відвідувачам «Мальви» стати громадськими кореспондентами і оперативно висвітлювати життя міста, громади, установ соціального захисту населення в мережі Інтернет та в місцевих ЗМІ. Разом з тим, актуальними залишаються і традиційні напрями роботи з ветеранами: рукоділля, шахи і шашки, художньо-прикладне та декоративне мистецтво, народний спів та хореографія.

Унікальність проекту, а такий Центр поки що єдиний в Україні, полягає у тому, що користувачами і учасниками всіх заходів «Мальви» можуть бути як мешканці міста Умань, так і земляки з Уманського району, особи з числа вимушених переселенців, всі ті, кому нові знання, вміння і можливості будуть дуже корисними в житті.

Під час презентації Проекту перші відвідувачі Центру вже змогли переконатися у доступності нових форм та засобів освіти для людей старшого віку.

Представники Фонду «Монсанто» були щиро вражені великою підготовчою роботою та системними напрацюваннями управління праці і соціального захисту населення Уманської міської ради в галузі соціальної адаптації старших людей, активності уманських пенсіонерів і позитивному конструктивному настрою на подальшу співпрацю

Джерело: 04744.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *