Цікаві факти про фонтани Черкас

Черкаси можна назвати містом фонтанів: незважаючи на відносно невелику площу міста, у нас існує доволі багато фонтанів та фонтанних комплексів. Про найбільш визначні з них пише “Місто на Че“.

Фонтани на Соборній площі і за обласною радою

Влітку 2011 року було реконструйовано Соборну площу. До відновленої площі додали два нових фонтани, прототипом яких став фонтан зі скверу ім. Козицького у Вінниці.

Восени 2008 року після реконструкції відроджено фонтан в сквері за Облдержадміністрацією. Фонтан став світломузичним і приваблює городян та туристів. Багато відвідувачів кидають монети у фонтан, щоб знову повернутися до цього місця. Під час відкриття фонтану мерія обіцяла, що гроші, які жителі та гості міста кидатимуть у фонтан, будуть використані на придбання музичних інструментів для музичних шкіл міста. Так, у період з 2008 до 2010 дріб’язку вистачило на 2 акордеони.

Фонтан на площі Богдана Хмельницького

blank

У 2011 році у Палаці культури “Дружба народів” розпочалася масштабна реконструкція. Окрім іншого, було реконструйовано площу та фонтан перед палацом.  На місці старого фонтану було зведено світлодинамічний фонтан. Навколо нього розташовано багато лав для дружніх розмов. І сам комплекс, і майдан перед ним традиційно є місцем проведення різноманітних культурних заходів, чому сприяє і фонтан, який заспокоює нерви, і дитячий сміх, що підіймає настрій, довкола нього.

Фонтан на площі 700-річчя Черкас

blank

Площа 700-річчя Черкас – одна з відносно нових у місті. На ній встановлено пам’ятник славному співцеві Бояну, який сидить на камені, покритому шкірою ведмедя.  В епічному образі Боян прославляє зародження міста, а вода, що спадає каскадом з-під ніг співака у декоративний фонтан, символізує подальший розвиток і процвітання Черкас, як і пісні, що ллються з вуст народного пісняра. Серед працівників Водоканалу, які його обслуговують, ця водойма зажила слави “акваріуму”, адже тут давно оселилися жаби, а ще бачили карасиків і навіть раків.

Фонтани в парку “Сосновий Бір”

blank

У парку було поновлено роботу двох фонтанів, один з них знаходиться у центральній частині парку поруч із літнім театром. Наново збудований на місці старого з чашею в центрі, фонтан був відкритий знову восени 2016 року. Другий знаходиться біля відновленої скульптури Русалоньки. Скульптура Русалоньки після дворічної відсутності повернулась на своє місце на центральному озері парку.

Фонтани в Долині троянд

blank

Фото: Про вс

4Долина Троянд – традиційний майданчик для проведення літніх фестивалів та заходів. Тут розташовано два фонтани з міні-озерами, які запрацювали після 15-річної перерви в липні 2008 року. Влітку 2016 року до цих двох “ветеранів” приєднався так званий “сухий” фонтан, який завоював серця черкаської малечі від 1 до 91… У Долині облаштовано алеї з лавочками та ліхтарями, є невеликий пляж на березі Дніпра.

Фонтан у парку Хіміків

blank

У 2009 році Черкаси побачили “Ніжність троянди” у парку Хіміків. Якщо відверто, красуня, що спить усередині квітки, вдалася так собі. Але “фішка” була в іншому – фонтан з першого дня мав власну назву, що у нас велика рідкість.

Фонтан на площі Знань

blank

Площа розташована перед центральним входом корпусу № 3 ЧДТУ, позаду головного корпусу. Вона була створена у 1960 році під час будівництва університету, тоді ж на ній було споруджено невеликий фонтан. У 1990-х роках він був засипаний, а на його місці створено велику клумбу. У 2010 році в адміністрації університету виникла ідея відродження фонтану у вигляді книги, на якій написані наступні слова:

“ми сходами тяжко долаєм свій шлях,
і спрагненні душі несемо до світла,
бо в темряві терном в’їдається страх,
а людяність – риса в пітьмі не помітна.”

Окрім цього, на площі було споруджено і скульптурну композицію “Сходи Знань”, де також є невеликий фонтан.

Фото https://mistoche.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *