цікаві факти про Черкаси

Цікаві факти про місто Черкаси

Пропонуємо Вам підбірку цікавих фактів про місто Черкаси.

 • Черкаси – це невелике місто в Україні, розташований в мальовничому куточку правобережжя. Місто має багату на історичні події історію, свого часу він відіграв значну роль у становленні козацтва, жителі брали активну участь у Хмельниччині та Коліївщині. За основною теорії, назва Черкаси відбулося від народу, який здавна заселяв ці землі – черкесів. Відповідно до іншої теорії, черкасами сусідні народи називали місцевих жителів. Цей факт був згаданий в текстах італійського засолу Іоанна де Плано Карпіні в 1245 році. Так чи інакше, незаперечним фактом є те, що місто на цьому місці з’явився дуже давно.
 • Територія, на якій сьогодні розташовані Черкаси, була заселена ще 4000 років тому, хоча перші згадки про місто можна знайти в Супрасльской літописі 1395. Завдяки такій древньої історії регіону, в усіх міських музеях безліч старовинних експонатів – і в Черкаському обласному краєзнавчому музеї, і в художньому музеї, і в музеї Кобзаря. Тому, якщо у Вас буде час, безсумнівно, варто витратити кілька годин на екскурсії, що проводяться в цих установах.
 • У місті є безліч історичних пам’яток, які засуджують уваги. Серед них пагорб Слави, площа Слави, меморіальний комплекс з монументом “Батьківщина-мати” і колишня Замкова гора. На місці Замкової гори було розташоване стародавнє городище і залишки Черкаської фортеці, Свято-Троїцька церква. Крім того в Черкасах розташований Найбільший храм в Україні – 72 метровий Михайлівський кафедральний собор. Собор був побудований за 8 років за проектом Архиєпископа Черкаського і Канівського Софронія у візантійському стилі, був завершений в 2002 році і може одночасно вмістити до 12 тисяч осіб. На цьому місцеві парафіяни не збираються зупинятися, так планується спорудження дзвіниці заввишки більше 100 м.
  цікаві факти про Черкаси
 • Також гостям міста варто відвідати Палац Щербини – особняк відомого міського підприємця в стилі модерн, побудований на розі вулиць Хрещатик і Леніна в 1892 році. З’єднання численних арок і арочек з декоративною колонадою, декоративні карнизи надають будівлі дуже витончений вид. На даний момент в ньому розташований Палац одружень. Крім того з будівель XIX століття варто відзначити готель “Слов’янську”, будинок Цибульських і чоловічу прогімназію 1891, в якій зараз знаходиться Черкаське музичне училище.
 • У Черкасах розташований унікальний пам’ятник архітектури – одна з перших у світі гіперболоїдних конструкцій – сталева ажурна водонапірна башта дивовижної краси. Гіперболоїдна водонапірна башта побудована за проектом великого інженера і вченого Володимира Григоровича Шухова. Таких веж у світі залишилося всього 20 з більше двохсот. Також в 1995 р на центральній вулиці міста було встановлено пам’ятник Богдану Хмельницькому, приурочений до 400-річчя з дня народження гетьмана.
 • Черкаси є містом, потопаючим в зелені парків і скверів. Місто прекрасний у будь-який час року, але особливо гарний навесні під час буйно квітнуть каштани. Найбільш жвавим місцем з розвиненою інфраструктурою є міський центр – тут знаходиться багато розважальних закладів, готелів і магазинів.
 • Основи сучасного планування Черкас ще на початку XIX століття заклав російський інженер шотландського походження Вільям Гесте, який створив проекти для Москви і багатьох інших міст імперії.
 • «Черкаси» – це не тільки назва великого українського міста та обласного центру, а й один з історичних екзонімів українському, в якому відбилося виняткове значення Черкас на добу козацтва.
 • У «хатинці лісничого» в Черкасах міститься театр ляльок, а в розташованому навпроти будинку відомого землекопа (на фото) – раніше творили піонери, а тепер одружуються.
 • Серед обласних центрів України Черкаський художній музей є одним з наймолодших – у 2011 році заклад відзначав своє 20-річчя.
 • Для тих, хто їде в Черкаси з дітьми, варто пам’ятати, що в місті є чудове місце для сімейного відпочинку – зоопарк. Тут Ви знайдете чисте повітря, велика кількість зелені і озеро, де мешкають не тільки риби, але і водоплавні птахи. На території зоопарку є рідкісні рослини, а також понад 200 видів тварин. Верблюд, лама, бізон, лев, ведмідь, вовк, рись, павіан і різні птахи. Безсумнівно, будь-якій дитині і дорослому буде цікаво побувати тут.
 • Одним з місцевих зон відпочинку городян і туристів є облаштовані пляжі на березі Дніпра біля ГЕС. Кременчуцька ГЕС була побудована в 1960 році. Від Черкас на лівий берег проходить дамба – 16 кілометрова насип дугоподібної форми і міст, завдовжки близько 1 км, які призначені для залізничного та автомобільного транспорту.

Джерело: bigukraine.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *