цікаві факти про українців

Цікаві факти про українців

Оскільки ми з вами проживаємо на території України, то є українцями. Але навіть будучи ними, ми не знаємо деяких цікавих фактів про своїх співвітчизників. Тому ця стаття присвячена цікавим фактам про українців.

Мало хто знає, але перший рамковий вулик був винайдений саме в нас у 1814 році. Винахідником цієї корисної у бджільництві речі був Петро Прокопович. Цікаво те, що Україна займає 1 місце у світі за виготовленням меду на одну особу (півтора кілограма).

Саме українці, точніше конструкторське бюро Антонова, винайшли найбільший у світі за вантажопідйомністю  літак. Спочатку заплановано його було для транспорту космічних кораблів. Зараз же Ан-225 «Мрія» здійснює комерційні вантажні перевезення. Ян Зех та Ігнатій Лукасевич, працівники львівської аптеки «Під золотою зіркою», стали винахідниками гасової лампи у 1853 році.

Найдовший духовий інструмент у світі – наша українська трембіта.

Ще дещо цікаве про українців. Навряд ви знали, що перша у світі конституція з’явилася в Україні у 1710 році. А все завдяки Пилипу Орлику, що отримавши посаду гетьмана Запорізького війська, проголосив свою «Конституцію прав та обов’язків війська Запорізького». Для порівняння: конституція в Сполучених Штатах Америки була прийнята 1787 року, у Польщі та Франції – 1791 року. Син Пилипа Григір Орлик стане довіреною особою Людовіка ХV. Він матиме замок в околицях Парижа. На цій території збудовано аеропорт «Орлі».

В Україні знаходиться географічний центр Європи.

За кількістю громадян із вищою освітою Україна займає почесне 4 місце у світі.
Під час англо-бурської війни (1899 – 1902 роки) в Південній Африці одним із командувачів загону бурів був українець Юрій Будяк. Він врятував від розстрілу молодого англійця, що був журналістом. Через деякий час саме врятований допоможе нашому співвітчизнику вступити до Оксфорду. Юрій Будяк у 1917 році працював в уряді УНР. У 1943 році він помирає у концтаборі. Англійця, якого врятував наш земляк, звали Вінстон Черчилль.Від полотен української художниці Катерини Білокур був у захваті сам Пабло Пікассо. Він говорив про її картини, що вони геніальні.

Дмитра Халаджі можна назвати «найкрутішим» серед українців, адже він встановив більше двадцяти світових рекордів, за що його занесено до Книги рекордів Гіннеса.

Нашому співвітчизнику Миколі Сядристому вдалося неможливе. Він підкував блоху! Завдяки йому у світі з’явилося таке поняття як мікромініатюра. До його витворів також відноситься «Троянда у волоссі». У просвердлену волосину вставлена крихітна гілочка троянди, яку виготовлено товщиною 0, 05 мм.

Найкоротша головна вулиця з-поміж столиць світу – вулиця Хрещатик у Києві. Вона ж і найширша.

Дружина відомого російського поета Олександра Пушкіна, Наталія Гончарова була правнучкою … нашого гетьмана Петра Дорошенка, що останні роки провів у Росії.  Ось такі цікавинки про українців сьогодні ви дізналися на сторінках Енциклопедії Корисного.

Джерело: korysne.co.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *