Цього тижня на Черкащину повернуться морози

На початку нового тижня синоптики чекають на новий циклон з Балтики з негодою: дощем, снігом, ожеледдю, налипанням мокрого снігу, вітром 15-20 м/с. Вже у понеділок ввечері температура знизиться до невеликих морозів (-2-4°), що призведе до утворення ожеледиці на дорогах.

Інформує “Про Все” з посиланням на начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За його словами, надалі до кінця тижня переважатиме морозна погода, з температурою вдень -2-4°, вночі -7-9º, місцями до -10-12° на фоні періодичного випадіння невеликого снігу.

Загалом, з початку грудня погодою на Черкащині керують циклони з Північної Атлантики, тому в перші 10 днів місяця переважала холодна та сніжна погода з великою кількістю небезпечних погодних явищ. Середня температура першої декади склала 3° морозу при нормі 1° морозу, а кількість опадів відповідає подвійній нормі.

Найсильніший мороз спостерігався 7 грудня в Черкаському районі (до -18°), висота снігового покриву досягала 15-17 см. Упродовж декади середній температурний фон коливався від 0º до 9° морозу, а в останні 2 дні різко потепліло. Після помірних морозів, як вдень так і вночі утримувалась позитивна температура (до +6+7 вдень та +2+4 вночі). Дощі допомогли знищити сніговий покрив. Відзначився початок цьогорічного тижня і небезпечними погодними явищами: снігопадами, ожеледдю, налипанням мокрого снігу, ожеледицею на дорогах, сильними вітрами. Всього їх було – 13, тобто практично щодня.

Фото http://provce.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *