Тваринництво на Золотоніщині приносить прибутки та має економічну стабільність

Підсумки розвитку тваринництва сільськогосподарських підприємст Золотоніщини показують, що галузь приносить чималі прибутки та економічну стабільність, інформує Золотоніська РДА.

У районі налічується 5 племзаводів та 4 племрепродуктори з розведення ВРХ, 2 племзаводи з розведення свиней та 1 племрепродуктор птиці. У тваринницькій галузі 1126 працюючих, або 35 % від загальної кількості зайнятих в с/г галузі. Сільськогосподарськими підприємствами торік реалізовано тваринницької продукції на 312 млн. грн.

На початок січня в сільськогосподарських підприємствах утримується 19431 голів великої рогатої худоби, в тому числі 7741 корів. Загальне поголів’я ВРХ зменшилось на 583 голови, за рахунок м’ясного контингенту у зв’язку з збитковістю виробництва м’яса ВРХ. У порівнянні з відповідним періодом 2016 року поголів’я корів зменшилось на  161 голову. Найбільше зменшили дійне стадо в ТДВ «Русь» – на 213 голів. Це обумовлене оновленням основного стада, господарство вже в цьому році закупило 87 голів телиць та нетелів.

Сільськогосподарськими підприємствами району торік вироблено 57,5 тис. тонн молока, що складає 100 % до відповідного періоду позаминулого року. Частка району в загальному виробництві Черкаської області складає 20%.

Річний надій на корову досяг 7355 кг молока, що  більше за показники 2016 року на 145 кг. Середньо обласний показник –  6516 кг.

За 12 місяців отримано 8077 голів телят. Поголів’я свиней в сільськогосподарських підприємствах району 40,4 тис. голів. Це  менше минулорічного на 13,2 тис. голів.  Виробництво яєць птиці всіх видів 58 млн. штук. Одна курка знесла за рік 270 яєць.

Виробництво (вирощування) худоби та птиці в живій вазі в сільськогосподарських підприємствах склало 13,2 тис. тонн, або 101 % від показника 2016 року.

Реалізовано на забій худоби та птиці у живій вазі 12,8 тис  тонн, що більше на 228 тонн.

Загальна чисельність поголів’я птиці всіх видів в  складає – 271 тис голів, крім того ПП «Золотоніська птахофабрика» планує збільшення, вже посаджено на вирощування 107 тис. молодняку.

Середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі  по району складають: по великій рогатій худобі –  660 г, свинях –  470 г.

Головною умовою підвищення продуктивності тварин є кормовиробництво. Щорічно в районі під кормові культури відводиться до 12 тис. га ріллі, що становить близько 19 % від її загальної площі. Основу складають посіви кукурудзи на силос і зелений корм та багаторічні трави (близько 10 тис. га). Золотоніщина має великі площі природних сінокосів і пасовищ – 8450 га, що є додатковим резервом у заготівлі сіна, сінажу та використовуються на випас.

Ще з осені тваринництво забезпечене кормами. По району в середньому на корову заготовлено 0,9 тонн сіна, 14,2 тонн силосу, 4,2 тонни концентрованих кормів. Завдяки такому забезпеченню кормами зросла продуктивність тварин.

У районі створені вагомі передумови для подальшого розвитку тваринницької галузі. Так у СТОВ «Перемога» у 2016 році розпочато будівництво молочного комплексу на 1450 голів дійного стада. Із введенням комплексу в дію буде 40 нових робочих місць.

Цьогоріч підтримка аграріїв державою має бути найбільшою за роки незалежності України. Дотаційні 6 мільярдів гривень відкриють нові можливості для технологічного розвитку на основі вітчизняних технологій, адже сільське господарство формує 17-18% ВВП.

Фото Styler – РБК-Украина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *