У Білозірській ОТГ втілять три проекти-переможці бюджету участі (громадського бюджету)

Білозірська ОТГ стала першою об’єднаною громадою Черкащини, де запровадили  проект партиципаторного  (громадського) бюджету.

 

– Загалом, у конкурсі взяло участь 19 проектів,  перемогу  отримали три  ідеї наших активних мешканців, – розповіла начальник фінансового відділу виконкому Білозірської сільської ради, голова координаційної ради громадського бюджету Ольга Сіленко. – У голосуванні взяло участь більше 450 мешканців ОТГ. На втілення у життя проектів-переможців буде витрачено загалом до 150 тисяч гривень, їх буде втілено у життя  у 2018 році.

Перемогли наступні проекти: “Стежками історії рідного краю” (розроблення та облаштування туристичного маршруту, відновлення бліндажу часів Другої світової війни, встановити огорожу навколо столітнього дубу, встановлення інформаційних банерів, вказівників маршруту), “Безпечний дитячий відпочинок” (облаштування на території сільського клубу місць відпочинку дітей, для  підвищення їх комфорту та безпеки) та “Відновлення природного нахилу дороги для безпечного проїзду” (із підсиленням дорожнього покриття).

Крім того, на конкурс було подано  проекти, що передбачали створення велопарковки поблизу Білозірського Будинку культури, паркувальний майданчик поблизу території школи, придбання столів для настільного тенісу, встановлення спеціальних контейнерів для збору літієвих батарейок,  облаштування паркової зони у смт. Ірдинь, тощо.

–  Білозірський бюджет участі вирізняється тим, що всі проектні ідеї були подані  мешканцями ОТГ, а не бюджетними організаціями – констатує директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько. –  Цей фактор дуже важливий, бо  муніципальні організації уже мають широкі можливості реалізовувати свої ідеї з місцевих бюджетів – на відміну від мешканців.  Подаючи свої проекти на конкурс, бюджетні організації мають спокусу  застосовувати адмінресурс для збору голосів «За». Для прикладу, у Черкасах з 11 цьогорічних проектів-переможців конкурсу,  10 мають відношення до бюджетних організацій.

Слід зазначити, що у Черкасах – першому місті України, де було запроваджено громадський бюджет і де цей механізм діє уже третій рік – за проекти цьогоріч  голосувало 7,5% жителів. На цьому тлі особливо значима  активність  білозірців   – участь у голосуванні взяли до 5%  усіх мешканців громади. Як для першого року впровадження у Білозірській ОТГ громадського бюджету, це  – чудовий показник. Я переконаний, що вдало впроваджений  пілотний механізм громадського бюджету у Білозірській громаді має великі шанси на підтримку цього цінного досвіду у інших ОТГ Черкащини, – підсумував Сергій Слинько.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *