У Білозірській ОТГ з’явилось «чудо-дерево» та пункт з видачі ІД-карток і закордонних паспортів

19 січня у Білозірській об’єднаній територіальній громаді урочисто відкрили паркову зону із «сонячним деревом» – станцією підзарядки мобільних пристроїв, що переробляє сонячну енергію на звичайну. Крім того, цього ж дня у громаді було презентовано станцію із видачі ІД-карток та біометричних закордонних паспортів.

«Чудо-дерево» з’явилось на колишньому пустирі, де тепер облаштовано парк для відпочинку мешканців громади, з  безкоштовною Wi-Fi зоною. Об’єкт паркової культури, що  живиться сонячною енергією – «чудо-дерево» – має спеціальне пристосування для зарядки мобільних телефонів та планшетів (8 гаджетів одночасно).  Станцію підзарядки оснащено акумуляторами потужністю у 200 ампер, їх роботу  розраховано на 10 років, а роботу сонячних панелей дерева — більш, ніж на 30.

Того ж дня у громаді було презентовано і станцію із видачі ІД-карток та біометричних закордонних паспортів.

– З минулого року у нас  діє ЦНАП, відкритий за кошти громади та Державного фонду регіонального розвитку. А тепер у приміщенні Центру надання адміністративних послуг запрацює і окреме місце з видачі ІД-карток та біометричних паспортів. Цей проект також реалізований спільно з ДФРР, ми залучили 20% власних коштів. Вчора було підключено програмне забезпечення, обладнання. Міграційна служба ще має видати нам ключ. До 1 лютого маємо остаточно все підготувати, – повідомив  голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук.

Відтепер не лише жителі Білозір’я  зможуть отримувати просто на місці ІД-картки – тут без черги зможе  здати документи для отримання  біометричного закордонного паспорта будь-який мешканець України. Першим у черзі на заміну паспорту став  присутній на церемонії відкриття заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань.

– Білозірська ОТГ є лідером в області і в Україні по впровадженню інновацій. Зокрема, «сонячне дерево» є першим таким об’єктом  в Україні, встановленим у звичайному селі. Загалом же, у  світі аналогічні об’єкти встановлюються задля підвищення обізнаності, розуміння та використання поновлюваних джерел енергії, – зазначив  Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону). – ІД-картки і біометричні паспорти досі не видає жоден ЦНАП області – тож Білозірська ОТГ і тут є передовою. Наш центр допомагав громаді у підготовці цього проекту і в його супроводі у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку. Тепер людям не потрібно їхати до обласного центру, а всю процедуру оформлення документів на внутрішній та закордонний паспорт можна пройти в них у селі – і отримати готові пластикові документи європейського зразка. З перших кроків функціонування ОТГ громада вписалася в новітню українську історію, провівши перші вибори старости в Україні у перших числах січня 2016 року. Віднедавна, у громаді також доступна унікальна послуга реєстрації шлюбу за добу. Білозірська громада постійно і активно розвивається – і це найвагомішим доказом переваги змін, які приносить із собою децентралізаційна реформа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *