У ЧДТУ вирішують, як бути з двома ректорами

У вівторок, 18 квітня, об 11:20, у кінозалі ЧДТУ відбудеться конференція трудового колективу щодо можливого поновлення на посаді колишнього ректора Черкаського державного технологічного університету Тамари Качали відповідно до ухвали Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ від 29 березня.

Про це повідомляє офіційний сайт вишу.

Нагадаємо, Тамару Качалу було затверджено на посаді ректора ЧДТУ 16 травня 2014 року після звільнення її попередника Юрія Леги. Проте від 18 червня 2015 року Міністерство освіти і науки розірвало з нею контракт. Тодішній міністр Сергій Квіт звинувачував пані Качалу, зокрема, у фіктивному навчанні іноземних студентів. 28 липня 2016 року Придніпровський районний суд м.Черкаси задовольнив позов екс-ректорки ЧДТУ Тамари Качали про поновлення її на посаді. Це рішення було оскаржене. 18 жовтня 2016 року в ЧДТУ відбулися вибори ректора, в яких брала участь і пані Качала. Але із 524 учасників голосування за неї проголосувало лише 13 осіб. У другому турі виборів переміг доцент Олег Григор, який від 28 листопада і очолив виш. Натомість, наприкінці жовтня обласний апеляційний суд скасував рішення Придніпровського суду про поновлення Тамари Качали на посаді ректора.

Як повідомляє «Провінція», 29 березня Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України фактично поновила Тамару Качалу на посаді ректора ЧДТУ. Рішення оскарженню не підлягає. «…Касаційну скаргу Тамари Качали задовольнити. Рішення апеляційного суду Черкаської області від 25 жовтня 2016 року скасувати, рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 27 липня 2016 року залишити в силі. Ухвала оскарженню не підлягає», – йдеться в тексті документу.

Отже, ЧДТУ має двох ректорів. Олега Григора, обраного за новими правилами, що були затверджені рекомендаціями Кабміну в лютому 2015 року. І поновлену на посаді рішення суду Тамару Качалу – «фігуранта кількох кримінальних справ, досі не доведених до кінця черкаськими поліцією та прокуратурою».

При цьому, на думку видання «Провінція», Міністерство освіти й науки очевидно не бажає ускладнювати ситуацію в ЧДТУ. Після майже двох років безперервних конфліктів, кримінальних справ та зірваних виборів ситуація нарешті стабілізувалася. І повертати у виш людину з непевною репутацією та 2% підтримки всередині колективу — недалекоглядно й легковажно.

14 квітня під час засідання Вченої ради ЧДТУ присутні одностайно висловили підтримку Олегу Григору «як такому, що обраний ректором у відповідності до чинного законодавства». Так само одностайно Вчена рада висловила недовіру Тамарі Качалі.

1492180983_40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *