У Черкасах близько 100 учасників патріотичного табору пройшли військово-спортивний вишкіл

З 20 по 30 липня в Черкасах проходив вишкільно-патріотичний табір для дітей «Гайдамацьке Коло 2017», який організував Центр національно-патріотичного виховання спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Сокіл» та Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації, повідомляє прес-служба Центру НПВ.

Близько ста учасників віком від 14 років пройшли десятиденний патріотичний та військово-спортивний вишкіл. З першого і до останнього дня табору його учасники засвоїли дисципліну й усвідомили, що вони є єдиним цілим, тому в середовищі панував дух побратимства, взаємопідтримки і відповідальності. Програма табору була побудована таким чином, щоби гармонійно поєднати в таборовиках дві складові: силу та інтелект.

blank

З курсу «інтелект» учасники заслухали гутірки про історію сокільського руху, українського козацтва, взяли участь у грі брейн-ринг на тему «Холодний Яр», пройшли шуканку, маршрут якої пролягав Черкасами на 30 км. Активною та пізнавальною була поїздка до Холодного Яру, де юні гайдамаки мандрували стежинами цих сакральних місць, дізналися багато цікавих фактів про їх історію та природну унікальність. Також під час гутірки з екосвідомості таборовики засвоїли ідею дбайливого ставлення до довкілля. Ґрунтовними були кількаденні навчання екстреній медичній допомозі за участі кваліфікованих інструкторів.

blank

Інтелектуальні тренування поєднувалися з силовим гартом. Окрім проходження смуги перешкод, футболу, волейболу, баскетболу, для таборовиків провели майстер-клас й тренування з боксу чемпіон Європи Дмитро Майдаков і призер міжнародних змагань Юрій Радченко. Традиційною у сокільських таборах є теренова гра, яка залишила по собі особливі враження в учасників «Гайдамацького Кола». А під час проходження альпіністської траси в парку «Сосновий Бір» багато учасників зуміли побороти свій внутрішній страх висоти.

Чільне місце в програмі табору зайняла військова підготовка. Діти пройшли курс зброєзнавства, збирали й розбирали автомат, під час саперної справи вчилися виявляти міни й розтяжки, вправлялися у ножовому бої, засвоїли основи контрдиверсійної діяльності під час тактичних занять. Ці знання вони закріпили граючи в страйкбол та пейнтбол, а також пройшовши стрільби на навчальному полігоні.

blank

Крім того, таборове життя було наповнене сокільськими традиціями, дружнім спілкуванням, цікавими гутірками біля ватри, корисними призами та низкою позитивних вражень. Останній день табору було оголошено днем самоврядування, коли таборовики обрали серед учасників нову старшину та самі керували табором, продемонструвавши організаторські й лідерські якості.

blank

Комендантом і таборовим писарем були депутати Черкаської обласної ради від ВО «Свобода» Юрій Ботнар та Оксана Ковбоша, які давно займаються національно-патріотичним вихованням у лавах «Соколу». Роль бунчужного виконував керівник Центру НПВ Руслан Біланинець. Серед інструкторів табору були й учасники бойових дій, зокрема голова ВГО «Сокіл» Юрій Чорнота та друг Георгій.

blank

– У цьому таборі юні українці увібрали в себе головне – лише гуртом, у колі, ми виборемо національну, соціальну та історичну справедливість у своїй, Богом даній країні. Саме таборовики стали змістом Гайдамацького Кола, де старшина табору була арматурою, а юнаки та дівчата стали його монолітним бетоном. Весь дух табору мав на меті вибудувати макет суспільства, яким ми хочемо його бачити – без пана та холопа. Де без зауваги на стан, стать, статус і вік будь-хто може досягнути будь-чого лише власною працею й наполегливістю, – поділився враженнями комендант табору Юрій Ботнар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *