У Черкасах діє кінологічна служба

Чотирилапих рятувальників виховують на Черкащині. У Черкасах працює єдина в області кінологічна служба із тренування пошуково-рятувальних собак. Тут виховують справжніх шукачів, які не просто виконують команди, а здатні замінити господаря у найнебезпечніших завданнях. Вони, маючи надзвичайні нюх та слух і знаходять людину навіть на території в кілька гектарів, розповідається в сюжеті ТРК “Рось”.

Тренують собак із 2-х місячного віку. Хорошою службовою собакою стане неагресивне та слухняне цуценя. Перші команди, які запам’ятають чотирилапі – це “до мене” та власну кличку. Всі тренування будують на дружніх стосунках собаки з кінологім. Швидко знаходити людей собаки зможуть після 2-х років тренувань.

За час роботи кінологічної служби собаки чотири рази знаходили людей у реальній ситуації. Найкраще із пошуково-рятувальною роботою справляються вівчарки та лабрадори. Для прикладу, лабрадор з хорошим рівнем підготовки, здатний знайти людину на площі 5 квадратних км за 5-7 хвилин.

Крім навчання командам, собаку соціалізовують. Службових чотиралапих виховують не агресивними. Ці майбутні рятувальники пройшли найсерйозніший тест на витримку – ігри із дітками у садочку. Також псів навчають шукати людину попри зовнішні подразники.

Важливість рятувальних собак можна оцінити лише побачивши їх у роботі, проте кінологи нагадують: людство ще не винайшло такого досконалого приладу для пошуків, який би став аналогом відданому, натренованому псу з гострим нюхом та слухом. А ще чотирилапі працюють самостійно, отримавши відповідні команди, і подають голос тільки коли знайдуть людину. Цим рятують господарів від небезпечних ситуацій. Нині в Україні готують собак-детекторів для служби в зоні АТО.

Фото vpodarok.su

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *