У Черкасах діє виставка, що об’єднала борців за незалежність України (Фото)

Виставка «Черкащина у боротьбі за незалежну Українську державу» діє в Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Її відкрили з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

Повідомляє  Черкаська ОДА.IMG_9812

У ній представлено сотні оригінальних експонатів різних історичних періодів, які свідчать про боротьбу черкащан різних часів за незалежність української держави.IMG_9821IMG_9824Довідки та фото, зображені на стендах, інформують про всі етапи – від часів трипільської культури й до сьогодні. Тут і слов’янський період в розвитку української державності, й утворення держави Русів, державний устрій Руси-України, виникнення козацтва та утворення Запорізької Січі, сучасні державотворчі процеси, зокрема часи Революції гідності, російсько-українська війна 2014-2016 років та ін. Чільне місце приділено черкаським героям сучасності, які віддали життя за країну під час антитерористичної операції на Сході.IMG_9769

Виставка має надзвичайно важливу ідею: спонукати черкащан до осмислення тисячолітньої традиції державотворення. Тут і наша культура, і наші традиції, – зазначає перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. –IMG_9782А без глибокого осмислення минулого неможливо творити нову державу. Саме тому маємо пам’ятати про всі часи формування та розвитку української державності, основних періодів, які вплинули на подальше становлення  України, а також всіх її героїв.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *