У Черкасах дорослі створювали свої перші мультики

11-12 листопада в Черкасах перебували організатори всеукраїнського фестивалю анімації “Равлик-фест” з Бердянську. Аніматори провели для команд з Черкас, Сміли, Чигирина і Канева безкоштовний майстер-клас зі створення мультиплікаційних фільмів на тему «Моє місто». Створений руками аніматорів-початківців мультик поширюватиметься в соціальних мережах і дозволить гостям Черкаської області по- іншому подивитись на туристичний потенціал регіону.

Повідомляє “Про Все”.

Алла Мельничук і Олександр Манжула вже два роки як проводять в Бердянську всеукраїнський фестиваль анімації «Равлик-фест». Вони хочуть, аби ця галузь в країні розвивалась активніше.

– В Україні близько 50-ти студій, які роблять тільки анімацію, і це дуже мало. Для прикладу: в Південній Кореї таких студій більше 200! При цьому створення анімації не вимагає великих грошей: зняти літак, що взлітає або взривається, коштує тисячі доларів, а намалювати теж саме – майже нічого», – каже Олександр. «Ми хочемо, аби кожна людина могла спробувати творити анімацію і самореалізуватись в цьому, тому проводимо майстер-класи для звичайних людей, які зможуть і самі робити мультики, і вчити цьому інших, – мріє Алла.

Олександр і Алла завітали до Черкас на запрошення проекту «Київський діалог».

– Наш проект підтримує ініціативи з міського розвитку. Ми багато знаємо про те, що відбувається в обласних центрах і столиці, але недостатньо – про ініціативи, які з’являються в невеликих містах. А їм є чим поділитись», – каже координаторка проекту «Київський діалог» в Черкаській області Тетяна Кавальчук. – Варто розвивати взаємодію між малими містами, і хочемо, аби вони були більш помітними на сучасній мапі України.

blank

На майстер-клас в Черкасах зібрались різні люди: школяри і вчителі, держслужбовці і викладачі, підприємці і робітники зі Сміли, Канева, Чигирина і Черкас. Вони дуже різні за досвідом, але Їх об’єднує любов до своїх міст і бажання творити. Тому учасники завзято малюють, ліплять з пластиліну, вирізають і гаряче дискутують про сюжет та героїв мультфільму. Анімація буде присвячена їхнім містам, учасникам хочеться, аби глядачі побачили цікавинки Черкащини та захотіли приїхати сюди в мандрівку. Нарешті, картинка підготовлена, клац! – і перший кадр майбутнього мультфільму готовий! Після двох днів кропіткої роботи анімацію буде створено, і її можна буде побачити на Youtube на каналі ГО «Молода Черкащина» і в мережі Фейсбук. Більш того, якщо після майстер-класу учасники створюватимуть власні мультфільми, вони матимуть можливість презентувати свої твори на третьому фестивалі анімації «Равлик-фест» в Бердянську в 2018 році.

Тема майстер-класу дозволила учасникам подивитись на своє місто по-іншому та присвятити йому аматорський мультфільм. Організатори запевняють, що для створення анімації не потрібні особливі знання чи навички – важлива любов для свого міста і бажання творити.

Участь в майстер-класі може взяти будь-яка людина в віці від 16 років, яка збере свою команду (до 4-х осіб) та зареєструє команду за посиланням https://goo.gl/7RpcZQ

В зв’язку з обмеженістю місць на майстер-класі організатори відберуть 4 команди, які візьмуть участь в навчанні. Пріоритет надаватиметься командам: – які зможуть в подальшому навчити інших людей створювати анімацію; – які представляють невеликі міста Черкаської області.

Організатори забезпечують витратні матеріали для створення мультфільмів, а учасникам з інших міст – проїзд та проживання в Черкасах.

Зі всіма питаннями щодо участі контактуйте з координаторкою проекту “Київський діалог” в Черкаській області Тетяною Кавальчук cherkasy@kyiv-dialogue.org.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *