У Черкасах літні люди читали вірші

Цікавою і приємною стала зустріч “Поезія допомагає нам жити” для волонтерів Відділення Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні» в м.Черкаси (виконавчий директор Бугеря Тетяна Анатоліївна). Присутні поринули в чарівний світ поезії. Вони почули, що найдавніші вірші, за твердженням істориків, що підтверджено артефактами, були написані ще в ХХIII столітті до нашої ери; що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі.

Повідомляє “Прочерк”.

Цікаво було дізнатись, що весь Коран побудований на римах, а Всесвітній день поезії  відзначається 21 березня з 1999 року за рішенням 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО.

Учасники зустрічі зазначили, що поезія є відображенням і дзеркалом суспільства, вона допомагає жити. Присутні із задоволенням читали улюблені рядки поезії. Це були  вірші класиків і сучасників, власні вірші учасників зустрічі. Світлана Борисівна Пушкаренко прочитала вічні цитати великого поета Омара Хайяма –мудрість, яка дійшла до нас через століття. Перехопило подих, стиснуло горло Вадиму Трохимовичу Федорину коли він читав вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну». Присутні добре зрозуміли хвилювання Володимира Трохимовича, який під час Другої світової війни чотирирічним хлопчиком разом із бабусею був вивезений до Німеччини. Катерина Григорівна Бобровник підтримала і дочитала вірш.

Лариса Володимирівна Дарменко та Іван Григорович Нечипоренко прочитали власні вірші. Великий інтерес викликав виступ Ганни Петрівни Смаглій, яка закінчила Московський поліграфічний інститут за фахом  працівник книжкової торгівлі. Вона читала улюблені вірші з книжок власної бібліотеки з автографами Миколи Негоди, Василя Симоненко, Володимира Сосюри, Бориса Олійника, Лариси Письменної, Миколи Руденко, Миколи Омельченко.

Зустріч проведено в рамках проекту «Активізація жертв нацизму та людей старечого і похилого віку інших категорій шляхом участі в заходах соціального спрямування та здорового способу життя» за підтримки Фонду EVZ.

Фото http://procherk.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *