Чорновіл

У Черкасах може з’явитися пам’ятник В’ячеславу Чорноволу

Депутат Черкаської міської ради, «свободівець» Андрій Куча пропонує встановити пам’ятник В’ячеславу Чорноволу в парку «Хіміків», що створило б комплексну меморіальну зону на честь великого уродженця Черкащини, борця за волю України.

У Черкасах існує вулиця В’ячеслава Чорновола, проте Андрій Куча вважає, що цього недостатньо, адже кожного року під час вшанувань, громаді міста Черкаси немає, де вшанувати видатного земляка.

Черкаською міською радою вже підготовлений проект рішення «Про комплекс заходів щодо вшанування В’ячеслава Чорновола», за яким передбачено встановлення пам’ятника В’ячеславу Чорноволу в парку «Хіміків» та вивчення питання про перейменування парку «Хіміків» на парк ім. В. Чорновола.

Довідково:

В’ячеслав Максимович Чорновіл (24 грудня 1937 – 25 березня 1999) – видатний український громадсько-політичний діяч, публіцист, правозахисник, дисидент у часи радянської влади, політичний в’язень. Народився на Черкащині у селищі Єрки Катеринопільського району.

Був активним учасником дисидентського руху в Україні. У 1965 році разом з Василем Стусом та Іваном Дзюбою виступив у кінотеатрі «Україна» в Києві проти арештів української інтелігенції. Працюючи журналістом, писав правозахисні та анти шовіністські документи проти комуністичного режиму.

Неодноразово заарештовувався та засуджувався за свою діяльність, пробувши у таборах та на засланні 1972-1979 роки, а також 1980-1985 роки. Проте це не зломило його духу, 1979 року він став членом Української Гельсінської спілки та членом міжнародного ПЕН-клубу.

Після повернення до Львова після заслання відновив активну правозахисну та громадську діяльність, допомагаючи ув’язненим та звільненим українським політичним в’язням. 1989 року став одним з співзасновників Українського Народного Руху. 1990 року обраний депутатом Львівської обласної ради, яку і очолив та депутатом Верховної Ради УРСР. З трибуни відкрито закликав до незалежності України та продовження демократичних змін.

Балотувався на виборах Президента України 1991 року, де зайняв друге місце.

25 березня 1999 року загинув у автомобільній катастрофі на Київщині.

Пам’ять В’ячеслава Чорновола увічнена назвами багатьох вулиць та площ на всій Україні, у тому числі у таких містах як Київ, Полтава, Івано-Франківськ, Калуш, Одеса, Вінниця, Тернопіль, Бердичів, Хмельницький, Кіровоград, Луцьк, Рівне, Житомир, Суми, Ковель, Дрогобич, Вишневе та інших. Встановлено також і ряд пам’ятників та меморіальних дошок.

За матеріалами: www.ck.strichka.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *