У Черкасах обговорили перспективи освітньої галузі

На базі КЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулося засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, інформує управління освіти і науки Черкаської ОДА. Захід відбувся за участі членів колегії управління та керівників структурних підрозділів.

Повідомляє Черкаська ОДА.

Відкрив засідання колегії начальник управління Валерій Данилевський. Одним із ключовим завдань освітньої галузі є реалізація національно-патріотичного виховання у навчальних закладах, тому у своєму виступі Валерій Вікторович акцентував увагу присутніх саме на цьому напрямку роботи: «Діти мають вийти зі школи зі сформованими особистостями патріотів. Тому мережі гуртків, зокрема, національно-патріотичного спрямування має бути не тільки відновлена, але і розширена». Принагідно закликав представників освітян всіх регіонів Черкащини долучитися до участі в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»):

– Ми маємо відповідальність, щоб ця гра пройшла на якнайвищому рівні, – зазначив Валерій Данилевський.

Спеціаліст відділу спеціальної і позашкільної освіти, виховної та кадрової роботи управління Віта Поліщук доповіла про стан виконання Указу Президента України від 13.10.2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області.

Було зазначено, що з метою виконання означеного Указу Президента в області для освітян постійно проводиться навчання, зокрема щодо підходів до організації та проведення військово-патріотичного виховання учнів для вчителів предмета, «Захист Вітчизни», щодо підготовки організаторів та керівників роїв навчальних закладів районів та міст області до участі в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри, «Сокіл» («Джура»); видаються методичні посібники, проводиться дистанційне консультування тощо.

Велика роль приділяється дослідницькій та пошуковій роботі, екскурсіям, зустрічам, що проводяться на базі музеїв та сприяють розвитку громадянської активності школярів. Так, 20 вересня 2016 року у музеї історії освіти ОІПОПП відбулося відкриття експозиційної зали «Воїни світла», присвяченої освітянам, які були або нині перебувають в зоні АТО. Таких в Черкаській області тридцять три особи, троє з них загинули на Сході України. Крім того по всій області відкриваються музейні кімнати, куточки бойової слави, присвячені захисникам Вітчизни.66688789

У всіх навчальних закладах області проводяться патріотичні флеш-моби, різноманітні акції, ярмарки та інші заходи, у ході яких відбувається збір пожертв для підтримки та допомоги воїнам АТО, а також для їхніх сімей. Крім цього, школярі виготовляють листівки, обереги, малюнки для українських воїнів, пишуть листи підтримки. Організовуються зустрічі та уроки пам’яті за участю воїнів АТО.

Для популяризації історичної і національної спадщини Черкащини налагоджуються партнерські стосунки із навчальними закладами Сходу України (із Сєверодонецькою гуманітарно-естетичною гімназію, Слов’янською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 15, Лисичанською загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів № 24).

За ініціативи лідерів учнівського самоврядування учнями навчальних закладів області зібрано матеріали про вчителів-воїнів АТО. За цими матеріалами видано книгу «Шикувалися воїни світла», до якої увійшли вірші учнів, прозові твори, біографії та інтерв’ю з воїнами АТО та їх рідними. Книгу було представлено на щорічній обласній серпневій конференції педагогічних працівників.

До Дня Гідності і Свободи лідери обласної Ліги старшокласників, педагоги, учасники АТО, представники громадськості та органів виконавчої влади 16 листопада 2016 року зустрілися на базі ЧОІПОПП для проведення патріотичних діалогів. В ході роботи між обласною Лігою старшокласників та управлінням освіти і науки облдержадміністрації підписано Меморандум про співпрацю щодо патріотичного виховання молоді.

Управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації, навчальними закладами області проводиться робота щодо розвитку українського козацтва. з 1 вересня 2016 року у кожному районі та містах обласного значення створено козацькі класи з числа учнів 5-8 класів. У навчальних закладах Христинівського району таких класів утворено 3. У варіативній складовій навчальних планів означених класів передбачено поглиблене вивчення історії козацтва, рідного краю, предметів духовно-морального спрямування, посиленої військово-фізичної підготовки, функціонування військово-патріотичних гуртків тощо.

Для гармонійного розвитку творчих та фізичних здібностей школярів, їх духовності активізовано роботу гуртків патріотичного спрямування. Наразі функціонує 934 гуртки, у яких виховується 12 576 учнів. Учні відвідують гуртки за програмою патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)», «Котигорошко», «Юні краєзнавці», «Влучний стрілець» та багато інших.

Важливу роль у формуванні у школярів поваги до свого минулого, збереження історичної пам’яті поколінь відіграє музейна педагогіка. Дослідницька та пошукова робота, екскурсії, уроки мужності, виховні години, лекції, зустрічі, які проводяться на базі музеїв, сприяють розвитку громадянської активності школярів. Так, 20 вересня 2016 року у музеї історії освіти ЧОІПОПП відбулося відкриття експозиційної зали «Воїни світла», присвяченої освітянам, які були або нині перебувають в зоні АТО. Таких в Черкаській області тридцять три особи, троє з них загинули на Сході України.

До обговорення означеної теми були запрошені керівники органів управління освітою, які розповіли про участь учнів у національно-патріотичних заходах, волонтерську роботу, роботу загонів добротворення, створення куточків слави, присвячених героям-захисникам України, збір допомоги для воїнів-земляків, долучення до патріотичних акцій. Також було наголошено на відзначенні у цьому році 100-річчя Української революції 1917-1921 років. З Цією метою, зокрема, заплановано поїздки до урочища Холодний Яр, де учні після вивчення відповідної літератури, що описує ті події, матимуть нагоду представити власне бачення того, що відбувалося в роки визвольних змагань українського народу. Водночас було наголошено на необхідності здійснення обміну досвідом між колегами з цього питання.

Заступник начальника відділу спеціальної та позашкільної освіти, виховної та кадрової роботи управління Тетяна Шевченко ознайомила присутніх з Положенням про козацький клас у загальноосвітніх навчальних закладах області.

Голова ради Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 20, заступник голови міської спілки ветеранів АТО, отаман Черкаського козацького полку ім. Б. Хмельницького Олександр Кутній подякував освітянам за допомогу військовим. Окремо наголосив на необхідності створення козацьких класів, та пообіцяв зі сторони козацтва всіляко сприяти розвитку цього напрямку.

Про результати моніторингу з питань оновлення змісту початкової освіти, рівня адаптації учнів 1-го класу до шкільного життя, стану впровадження оновлених програм для початкової школи та дотримання учителями початкових класів рекомендацій Міністерства освіти і науки України в загальноосвітніх навчальних закладах Черкаської області доповіла завідувач відділу початкової освіти ОІПОПП Людмила Добровольська.

Ректор ОІПОПП Наталія Чепурна підсумувала тенденції розвитку початкової школи на Черкащині на основі моніторингу навчальних закладів, принагідно подякувавши керівникам означених шкіл за співпрацю.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *