У Черкасах обговорили результати та перспективи проекту «Зіркове літо в Бельгії»

Ця програма спрямована на оздоровлення та реабілітацію дітей, батьки якихзагинули в АТО або ж маютьінвалідність чи поранення. За три роки існування проекту оздоровлено близько 60-ти дітей з різних областей країни. За цей час до них приєдналося близько 15 українських та 20 бельгійських ротарі-клубів. Очільниця комітету ротарі Україна-Бельгія Ольга Зміївська наголошує на тому, що Черкаси – стратегічний партнер, який завжди «відгукується» на їхні заклики, пише Нова доба.

– Діти – це надбання нашої держави. Немає значення з якого кутка України ця молодь, головне, щоб вони росли в нормальному середовищі, бачили, що окрім страждань, нещасть, агресії є чимало інших речей, які в майбутньому зроблять їх більш відповідальними, – зауважує Ольга Зміївська і додає, що спочатку цей проект був створений для дітей-переселенців, які вимушені покинути свої оселі через анексію Криму та військових дій на Сході. Вони потребували підтримки, допомоги психіатра, бо чимало з них лякалися звуку вихлопної труби і падали на землю. Саме тоді й виник задум створити цей проект, коли дітей розбивали на команди, а очолювали їх юні зірки. Потім нашій команді запропонували перейти на міжнародний рівень, а переможців відправити в Бельгію, в Болонську частину країни.

Цей проект унікальний, адже в 2017 році до них приєдналася фламандська спільнота і так українцям, в якомусь розумінні, вдалося об’єднати різних за поглядами і напрямками діяльності частини Бельгії.

– Цьогоріч ми визначилися з майбутньою програмою, вирішили скоротити кількість екскурсії, зробити більший акцент на активному та спортивному відпочинку. А також прискорити процес реабілітації за допомогою взаємодії дітей з тваринами, а також спеціальних тренінгів з психологом, – підсумувала Ольга Зміївська.

За словами члена Ротарі Клубу «Черкаси-центр» Романа Тесліза весь період програми в Бельгії серед 60 дітей побувало 18 юних черкащан. На захід також завітала заступниця директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова: «Наразі ми бачимо яскравий приклад співпраці міжнародної громадської організації ротарі-клубу та черкаської міської влади. Ми долучилися до реалізації цього проекту. Він отримав грант в галузі культури та був підтриманий експертною радою. Це сприяло тому, що наші діти змогли насолодитися культурними різнобарв’ям Бельгії». Окрім цього, на зустрічі був присутній президент Ротарі Клубу «Черкаси-центр» Ігор Корсун та черкаські діти-АТОвців з батьками, які мали змогу подорожувати у межах цього проекту.

Своїми враженнями поділилися брат із сестрою, Назар та Настя, які зазначили, що найбільше їх вразила незабутня архітектураі водночас бережне ставлення людей до парків, дерев, яким понад 100 років. Дітей також підкорили бельгійці, які завжди були привітні й усміхнені до них. Одна із присутніх, мама –Світлана Бойко, виказала свою вдячність організаторам: «Дитина приїхала дуже задоволена, захоплено розказувала, що бачила і де саме вони були, які екскурсії та цікаві місця відвідали. Це чудовий проект, який не тільки розширив кругозір учасників, допоміг розкритися, але й залишив чимало позитивних емоцій».

Фото Нова доба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *