У Черкасах переважають партнерські пологи

За новими перинатальними технологіями та згідно з рекомендаціями ЮНІСЕФ працюють у черкаському Центрі матері та дитини. Таким чином лікарі намагаються створювати оптимальні умови для появи на світ новонароджених, а також для зручності мам і їхніх родин.

За словами завідувача акушерським відділенням КЗ «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері і дитини» база №1 Олександра Ємця, частка партнерських пологів на сьогодні сягає 90-92 %. Хоча, ще не так давно, це було скоріше винятком та справжньою екзотикою для пострадянського суспільства. Нині ж жінки мають змогу народжувати за підтримки близької людини – переважно чоловіка, або ж мами, сестри чи подруги.

Така допомога, на думку деяких лікарів, часом здатна навіть скорочувати необхідність медичного втручання. Адже психологічна, а часом і фізіологічна підтримка, рідної людини у момент народження дитини дуже важлива, відзначають мами з досвідом.

Як розповідає Олександр Ємець, для роділь у лікувальному закладі намагаються створювати максимально комфортні умови – починаючи від індивідуальних пологових залів, де жінка має змогу народжувати одна чи з партнером, і до умов перебування після народження. Зокрема, маму з дитиною «селять» разом у одномісній післяпологовій палаті.

Разом із породіллею може перебувати і партнер. Для нього передбачена спеціальна кімната із розкладним ліжком. Це люкс-палати. Є напівлюкси, де кімнати для іншого члена сім’ї немає.

Слід зауважити, що палати мають сучасний ремонт, нові зручні меблі та санвузол. Провести такий ремонт вдалося завдяки Черкаському обласному відділенню Міжнародного фонду допомоги хворим із наслідками травм та захворювань. Самотужки зробити це медзакладу, в умовах вкрай обмеженого фінансування, навряд чи вдалося б. Тож залучають альтернативні джерела фінансування для створення комфортних умов у закладі, а також проводять ремонти силами працівників медзакладу, аби заощаджувати кошти.

Фото http://dr.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *