У Черкасах підбили підсумки історичного конкурсу

З метою виховання патріотизму та покращення обізнаності щодо історичних постатей учнівської молоді міста провели конкурс «Відомі та невідомі земляки».

Організаторами першого такого історичного змагання виступили департамент освіти та гуманітарної політики спільно з ГО «Міська варта» та інститутом історії та філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького. На конкурс на кращий твір про визначних особистостей історії краю подали роботи 62 учні 9-11-х класів. Діти писали про художників, майстрів, військових. Журі відзначило, що найбільша цінність конкурсу у тому, що досліджували невідомих широкому загалу земляків.

Світлана Лис — науковий керівник Поліни Онищенко з 20-ї школи, яка написала роботу про свою прабабусю Ялину Ратушняк.

– То була людина, яка по суті зберегла писанкарство на Черкащині, — розповідає педагог. — Автентичне, черкаське. Було про що писати. Те, що пам’ятаємо, згадуємо — це дуже велика справа, у першу чергу для самої дитини.

Світлана Михайлівна наголошує, що сучасні учні наразі мають численні пропозиції до участі в різних конкурсах і навіть ними в деякій мірі переобтяжені. Проте, такий історичний проект зацікавив багатьох.

Серед фіналістів конкурсу виявилося 11 авторів. Їх нагородили під час урочистостей у Палаці молоді. Крім святкової атмосфери та теплих вітань, переможці отримали і грошові винагороди.

– Мені приємно, що я є випускником історичного факультету, — звернувся до присутніх керівник освітньої галузі міста Ігор Волошин. — Вдячний орнанізаторам та спонсорам, а особливо — нашим талановитим дітям за їхню працю, бажання знати більше та перемагати!

Перша премія дісталася Катерині Марченко, учениці 12-ї школи та Постоєнко Віталіні, учениці 30-ї. 

Другою премією відзначили ще чотирьох авторів — Басараб З. (ЗОШ № 19), Луценко Ю. (НВО № 36), Гречану А. (НВО № 36), Онищенко П. (СШ № 20).

Третя премія стала винагородою за творчу працю для Носач К. (ГПЛ), Чайки В. (ЗОШ № 32), Головчук Д. (ЗОШ № 32), Карбушевої В. (ЗОШ № 12), Ухань О. (ПМГ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *