У Черкасах підсумували результати децентралізаційного марафону

Зустрічі, лекції та навчання – в області добіг кінця цьогорічний «Децентралізаційний марафон». Результати його проведення на теренах Черкащини сьогодні підбивали на прес-конференції в ОДА.

Про це повідомляє Черкаська ОДА.

«Децентралізаційний марафон-2016» стартував у червні. Ініціаторами були Асоціація міст України спільно з Мінрегіоном. За словами керівниці регіонального відділення Асоціації міст України Світлани Крамар, безліч проведених зустрічей з сільськими та селищними головами, місцевими депутатами та лідерами думок мали на меті, передовсім, поширити достовірну інформацію про реформу з децентралізації, її переваги та вигоди для населених пунктів області від об’єднання в територіальні громади.

???????????????????????????????” Перетворення місцевого самоврядування у врядування населення – дуже складний процес і немає на сьогодні єдиного правильного рецепту, – говорить Світлана Крамар. – Втім, найбільш дієвим у цьому випадку є створення сильних та спроможних територіальних громад. У ході нашого «Децентралізаційного марафону» ми не агітували за створення громад, а намагалися якомога більше розповісти про те, що таке об’єднана територіальна громада, у якому форматі люди працюватимуть після утворення ОТГ”.

Світлана Крамар визнає, вистачає чимало недоліків у ході упровадження реформи з децентралізації. На державному рівні – це недосконала законодавча база, на місцевому – супротив лідерів громадських думок, які послуговуються у своїх судженнях міфами про реформу. Втім, значно допомагають переконати людей саме інформаційні матеріали засобів масової інформації.

Продовжують інформаційно-роз’яснювальну роботу і в ОДА. Як відзначає заступник очільника області Ярослав Березань, порівняно з травнем-червнем, нині вдалося значно змінити думку громади про одну з основоположних реформ країни. І вже самі активісти на місцях запрошують фахівців Департементу регіонального розвитку Черкаської ОДА провести необхідні зустрічі.

???????????????????????????????” 18 грудня у трьох громадах Черкащини відбудуться перші вибори – у Тальнівській міській, Стеблівській селищній та Нарбутівській сільській, – зазначає Ярослав Березань. – Крім того, позитивні висновки облдержадміністрації мають ще дві ОТГ. На жаль провести вибори в Ротмистрівській тергромаді через розбіжності у роботі ЦВК та Верховної Ради України. Також внаслідок недосконалості законодавчої бази у нас ніяк немає виборів у Зорівській ОТГ, де необхідно змінити межі району. Ще у трьох потенційних громадах – Лисянській, Тальянківській та Корсунській міській – робочі групи напрацьовують необхідні документи”.

Разом з тим, за словами посадовця, на державному рівні говорять, що процес утворення громад – не безкінечний. І рано чи пізно громади будуть просто вимушені об’єднуватися так, як це буде передбачено перспективним планом.

“Усі наші діючі громади і ті, хто перебуває на завершальному етапі об’єднання, свідомо дійшли до цього, – підсумовує Ярослав Григорович. – Не було тиску зверху чи політичних рішень. Крім того, фахівці ОДА добре прораховували фінансову спроможність кожної з них. Працюючи над перспективним планом області намагаємося насамперед ураховувати думку громади. Але й на місцях мають пожвавити об’єднавчу роботу. Сподіваємося, й надалі у співпраці з Асоціацією міст України працюватимемо над втіленням децентралізаційної реформи”.

???????????????????????????????Насамкінець представники Асоціації міст України у Черкаській області відзначили кращі матеріали ЗМІ щодо впровадження реформи з децентралізації на теренах Черкащини.

Фото http://ck-oda.gov.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *