У Черкасах планують встановити пам’ятник митрополиту Василю Липківському

4 вересня 2018 р. відбулась виїзна нарада за участі очільника Черкаської єпархії УПЦ КП, Його Високопреосвященства, митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, та Голови Черкаської обласної державної адміністрації, Юрія Олеговича Ткаченка, інформує прес-служба Єпархії.

Протягом зустрічі були обговорені та безпосередньо оглянуті місця для встановлення пам’ятника великому уродженцю Черкащини, ідейному натхненнику та активному поборнику незалежної української держави та Церкви – митрополиту Василю Липківському.

Відомо, що саме митрополит Василь у 20-х–30-х роках ХХ ст. заклав фундамент та започаткував той процес автокефалізації українського Православ’я, котрий нині, через 100 років після свого початку, добігає свого логічного завершення. Адже саме зараз переважна більшість українського народу вже у найближчому майбутньому очікує надання Константинополем автокефалії Єдиній Помісній Українській Православній Церкві, котре нарешті зробить Українську Церкву повноправним членом всесвітньої родини Помісних Православних Церков.

Пам’ятник митр. Василю Липківському, який буде встановлено на території Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського, стане знаменною подією не тільки регіонального, але й всеукраїнського значення, а також назавжди закарбує в душах і серцях сучасних українців цю видатну і непересічну постать.

Картина з архіву

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *