У Черкасах працюють пункти обігріву

Щойно у Черкасах температура впала до -10 градусів, як у місті запрацювали пункти обігріву. Їх у місті аж 23. Скористатися їхніми послугами може будь-хто абсолютно безкоштовно. Найчастіше туди з морозних прогулянок навідуються пенсіонери  і безпритульні, йдеться у сюжеті «24 каналу».

Перечекати змову негоду у Черкасах можна у пунктах обігріву. Їх у місті відкрили 23. Більшість – у приміщеннях комітетів самоорганізації населення.

“Двірники до нас заходять часто грітися, слюсаря. Тому що люди тут працюють,  а живуть в іншому мікрорайоні. Зручностей на робочому мсці у них немає, – розповідає голова КСН «Лісовий» Надія Медведенко.Приходять мешканці,  які хочуть поспілкуватися. Людям бракує спілкування в квартирі, особливо у зимовий період. Вони не можуть сидіти біля під’їздів, вони збираються тут”.

Пункти обігріву працюють з 8 до 18 години. Найчастіше у гості заходять пенсіонери. У мікрорайоні «Привокзальний» більшість відвідувачів – безпритульні.

“Вони приходять, але вони соромляться інколи своєї зовнішності, своєї долі. Тут їм нагріють чаю, вони і коржиків  візьмуть  якихось і підуть,” – говорить пенсіонерка Катерина Корнелівна.

У пунктах обігріву активісти  запровадили  чергування.  Волонтери слідкують за порядком, і  в разі необхідності нададуть гостям першу медичну допомогу. На щастя, кажуть,  поки таких випадків не було.

“У нас є список,  і ми приходимо  по черзі:  гріємо чай,  дивимся щоб тут завжди було відкрито, – зазначає пенсіонерка Галина Степанівна. – І яблучка з дому принесемо,  якусь закрутку”.

Подібні пункти обігріву у Черкасах існують вже другий рік.  Ініціювала їх створення міська влада, але кошти на закупівлю харчів  надають благодійники.

“Будь-яка людина, котра замерзла і потребує допомоги, заходить у ці пункти обігріву. І отримує все: чай, каву й інші, скажімо так, зручності”, – зауважує начальник управління ЦЗ Департаменту ЖКК ЧМР Андрій Саленко.

Стаціонарні пункти працюватимуть до кінця зими. А у разі значного зниження температури місцеві рятувальники готові розгорнути мобільні намети для допомоги населенню.

Фото http://provce.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *