У Черкасах презентували Центр аналітичних досліджень “Pragma”

Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького презентував створення Центру аналітичних досліджень “Pragma”. Його метою є здійснення досліджень процесів формування та реалізації державної політики, аналіз суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку держави і її регіонів, вироблення для зацікавлених осіб та організацій оперативних середньострокових і довгострокових прогнозів, науково обгрунтованих рекомендацій і рішень з визначеної проблематики.

Інформує “Про Все”.

Фото: Про все

Як зазначив ректор ЧНУ Олександр Черевко, Центр створено рішенням вченої ради Університету. До його роботи  залучатимуться експерти – наукові працівники вишу, які мають суттєвий досвід аналітичної, політологічної діяльності, напрацювання в різних сферах суспільного життя.

– Спектр завдань, які вирішуватиме Центр, досить широкий. Від комплексного дослідження соціальних структур до формування рейтингової складової в політичній сфері, – розповів Олександр Черевко. – Цей Центр єдиний у своєму роді на території нашої області. Але це не значить, що така робота взагалі не ведеться. Як правило залучають наших науковців, наших студентів. Ми побачили, що у нас достатньо фахових людей, щоб організувати та проводити такі дослідження самостійно.

blank

Фото: Про все

Важливість проекту з точки зору політичних процесів підкреслив і директор аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк.

– Такі процеси, як, наприклад, децентралізація, вимагають створення інтелектуального продукту саме на місцях. Це саме той базис, в основі якого народжуватимуться політичні партії, політичні лідери. Пошук рішень, пошук аналітичних матеріалів допомагатиме політикам в ефективній роботі. Такі центри в регіонах повинні стати основою для українських реформ, – зазначив у коментарі “Про все” політолог.

blank

Фото: Про все

Позитивність створення такого Центру в Черкаській області підкреслив народний депутат України IV скликання Володимир Цибулько.

– Нарешті в області створено живу структуру, яка не буде ловити модні тенденції в столиці, а сама формуватиме цю моду. Я вважаю, що подібна ініціатива повинна охопити й сусідні області, – сказав він.

blank

Фото: Про все

У рамках презентації заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв висловив готовність до співпраці з Центром. За його словами, фахові висновки та прогнози дадуть можливість приймати виважені управлінські рішення у сфері державного управління. Його підтримали присутні на презентації представники органів місцевого самоврядування області.

Фото http://provce.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *